تفاوت فرد پولدار و بی پول چیست؟

پولدار و بی پول

تفاوت فرد پولدار و بی پول چیست؟

فرد پولدار و بی پول

در این مقاله به تفاوت بین فرد پولدار و بی پول می پردازیم و توضیح می دهیم چه ویژگیهایی می بایست داشته باشیم که بی پول نشویم و خودمان را در بین افراد پولدار جامعه قرار دهیم .

مطمینا انجام اینکار شاید مدتی زمانبر باشد ولی ارزش دارد که به فردی تبدیل شویم که برچسب پولدارشدن به ما برخورد نه بی پول.

۱- عشق و علاقه یکی از تفاوتهای فرد پولدار و بی پول است

افراد بی پول فقط پول برایشان مهم است و چون معمولا وارد کارهایی می شوند که به ان علاقمند نیستند با کوچکترین موانع تسلیم می شوند شاید فردی را مشاهده کرده باشند که در شغلی خیلی ثروتمند بوده و انها نیز فکر می کنند اگر همان کار خاص را انجام دهند انها نیز پولدار خواهند شد غافل از اینکه اون ویژگیهای شخصیتی بوده که سبب پولدار شدن ان افراد شده است نه فقط داشتن شغلی خاص.

مهمترین عوامل موفقیت در هر شغلی، عشق و علاقه درونی  و خلق ارزش بوده است این گونه افراد اینقدر کارشان برایشان مهم بوده است که متوجه گذر زمان نمی شوند، حاضرند ساعتها روی کسب و کارشان کار کنند ولی خسته نمی شوند و به این سادگی و با هر موانعی تسلیم نمی شوند

ولی افراد بی پول در این تله میافتند که فقط شغلی خاص انها را پولدار خواهد کرد غافل از اینکه علاقه شرط مهم برای پولدار شده انهاست

و علاقه یکی از تفاوتهای بین یک فرد پولدار و بی پول است.

 

۲- داشتن هدف یکی دیگر از تفاوتهای بین فرد پولدار و بی پول است

افراد بی پول فقط ارزو می کنند و هیچ برنامه و هدفی برای پولدارشدن ندارند در حقیقت انها رویای پولدار شدن را در ذهنشان تصور می کنند حال انکه شجاعت و جسارت اجرای ایده هایشان را ندارند و همین عامل سبب می شود انها همچنان در چرخه بی پولی باقی بمانند.

افراد پولدار برخلاف افراد بی پول دارای هدف و برنامه هستند و به خوبی می دانند که برای رسیدن به خواسته هایشان می بایست رویای خود را به هدف تبدیل کنند و قدم های اجرایی و کوچک را به سمت هدف خود بردارند

انها می دانند که یکشبه ثروتمند شدن رویایی بیش  نیست بلکه این استقامت و داشتن برنامه در مسیر است که انها را به ثروت می رساند.

افراد پولدار با اجرای ایده های خوب حتی خیلی سریعتر از پیش بینی های خود به اهدافشان دست میابند حال انکه افراد بی پول همیشه منتظر فرصت و موقعیتی هستند که یکشبه انها را پولدار کند  و تا حالا چنین فرمولی ساخته نشده است و فردی نبوده که فردی یکشنبه پولدار شود، بلکه ثروتمند شدن حاصل پیروی از قواعد و قوانینی است که در صورت بکارگیری این قوانین و متعهد شدن به ان، قادر خواهند به اهداف از پیش تعیین شده خود دست یابند.

پس داشتن برنامه و هدف یکی از تفاوتهای بین فرد پولدر و بی پول است

شما چه برنامه و هدفی برای رسیدن به خواسته هایتان دارید؟

هر برنامه و هدفی دارید از همین امروز یک قدم برای رسیدن به ان هدف بردارید.

 

 

پولدار و بی پول

۳- داشتن دوستان ثروتمند تفاوت دیگر فرد بی پول و پولدار است

فرد پولدار معمولا دوستان پولداری هم دارد و بودن بین این افراد سبب ایجاد ایده های بیشتر و تشویق این فرد جهت موفقیت بیشتر است

وقتی فرد بی پول با بی پول دوست است چطور انتظار دارد با این دوستان باشد و ثروتمند شود

وقتی با دوستانش هر روز در خصوص شرایط بد اقتصادی صحبت می کنند وقتی ذهن او روی فقر تنظیم شده باشد به این سادگی امکان پولدار شدن ندارد چون به گفته جیم ران شما متوسط ۵ نفری هستید که بیشترین ارتباط را با انها دارید و تا زماینکه دوستان بی پول خود را تغییر ندهید متوسط درامد شما برابر متوسط درامد همان دوستان نزدیکتان است.

به همین سادگی شرایط زندگی افراد تغییر می کند و با اینکه خیلی از افراد این موضوع را می دانند ولی باز هم دوستان نزدیکشان بی پول هستند و با انها بیشتر درارتباطند و در نتیجه طبیعتا شرایط زندگیشان نباید تغییر زیادی داشته باشد و نتایج مثل قبل همان بی پولی است

و کافی است بتدریج دوستانتان را با افراد ثروتمند و موفق تغییر دهید و چند ماه به همین روش ادامه دهید و نتایج را مقایسه کنید خواهی دید که شرایط زندگیتان بسیار بهتر از قبل خواهد شد.

۴- افراد بی پول فقط به سخت کوشی اعتقاد دارند و افراد ثروتمند به استفاده از اهرم

تفاوت دیگر افراد پولدار و بی پول در مفهوم سخت کوشی است معمولا افراد بی پول یا کار نمی کنند که در این صورت سخت کوش هم نیستند یا اینکه در یک حوزه ای که علاقه ای ندارند وارد می شوند و بسختی کار می کنند و انتظار دارند خیلی سریع پولدار شوند .

درحالیکه رمز موفقیت افراد پولدار فقط سخت کوشی نیست شاید  برخی مواق زمان زیادی روی کارشان تمرکز کنند ولی همان زمان سخت کوشی نمی کنند انها از کارشان به حدی لذت می برند که متوجه گذر زمان نمی شوند و نمی توان این موضوع را سخت کوشی نامید .

ضمن اینکه افراد پولدار از اهرم استفاده می کنند یعنی همیشه دنبال راههایی هستند که بتوانند خدمات خود را با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری ارایه دهند و با استفاده از اهرم این کارها را ساده تر می کنند.

اگر مجله فوربس را مشاهده کرده باشید ثروتمندترین افراد جهان هم به همان میزان زمان ۲۴ ساعت در اختیار داستند ولی استفاده از اهرم بوده که انها را بسیار ثروتمند کرده است.

افرادی بی پول اهمیت اهرم را نمی دانند و فقط فکر می کنند اگر بسختی و ساعت زیادی کار کنند پولدار می شوند درحالیکه اینطور نیست

مثلا افرادی که در اداره ای هستند و در شیفت دوم مسافرکشی می کنند که پول بیشتری بدست اورند غافل از اینکه اگر ان فرد یک حوزه را انتخاب کند که به ان علاقمند باشد در همان حوزه می تواند از اهرم استفاده کرده و ثروتمند شود

یا به این فکر کنند که چه کاری را حتی می تواند در شیف دوم موقتا انجام دهند که در زمان کمتری پول  بسیار بیشتری را کسب کنند و با این کار به جایی می رسند که درامد شغل دوم ان بسیار بیشتر از شغل اولش خواهد بود و این اهمیت استفاده از اهرم را می رساند.

 

پولدار و بی پول

 

 

۵- ریسک پذیری مزیت دیگر فرد پولدار نسبت به بی پول است

یکی از مزیتهای دیگر افراد پولدار نسبت به بی پول، ریسک پذیری است.

افراد بی پول دنبال زندگی ارام و یکنواخت هستند و همیشه از چالشهای زندگی دوری می کنند و این عامل سبب می شود این افراد پولدار نشوند و شرایط مالی انها تغییر نکند

افراد پولدار شجاعت ریسک پذیری را در وجود خود ایجاد کردند انها ریسک های بزرگ و البته تا حدی معقول انجام می دهند و همیشه از چالشهای مسیر استقبال می کنند و می دانند این چالشها برای رشد انها امده اند و خدواند هیچ مشکلی را در مسیر ما قرار نمی دهد مگر اینکه توانایی برخورد با ان را هم در وجود ما قرار داده باشد

ما توانایی برخورد با موانع را داریم و می توانیم با روبرو شدن با این چالشها شخصیت خود را رشد دهیم و همین شخصیت در نهایت سبب خواهد شد بتوانیم ثروت زیادی را خلق کنیم

پس مهم رشد شخصیتمان است و در حقیقت استقبال از ریسک ها و اجرای ایده ها سبب رشد شخصیت ما خواهد شد و در نهایت برای ما درامد و دارایی خلق خواهد کرد.

فرد بی پول چون اعتماد بنفس پایینی دارد معمولا ریسکی هم انجام نمی دهد و رشدی هم نمی کند و پولدراها بخوبی از این فرصتها به سود خود بهره خواهند برد.

 

۶- تغییر پذیری تفاوت دیگر فرد پولدار و بی پول است

ذهن ما معمولا با تغییر مخالف است و اجازه نمیدهد که تغییر کنیم ولی افراد پولدار بی خوبی می دانند چگونه تغییر کنند انها به استقبال تغییر در زندگی خود می روند و شاید هم این تغییر برای انها سخت باشد ولی به هر حال میدانند  زمانی زندگی بهتری خواهند داشت که افکار و اقدامات انها متفاوت با شرایط بی پولی باشد و معمولا هم تغییر می کنند.

افراد بی پول تلاشی برای تغییر زندگی خود انجام نمی دهند و معمولا در همان چرخه بی پولی باقی می مانند و همین عامل تفاوت بین فرد پولدار و بی پول را مشخص می کند.

افراد بی پول می دانند با اینکه می بیند افراد پولدار در اثر تغییر شرایط زندگیشان تغییر کرده باز هم حاضر نیستند بهای پولدار شدن خود را بپردازند و همچنان در همان چرخه منفی باقی می مانند.

مهم نیست در چه شرایطی قرار دارید مهم این است زمانی زندگی شما تغییر خواهد کرد که اقدامات و نحوه رفتار شما متفاوت با گذشته باشد ان موقع است که می توانید در مسیر ثروتمند شدن قدم بردارید.

 

 

پولدار و بی پول

۷- تفاوت دیگر فرد پولدار و بی پول در ترس از دست دادن پول است

ترس از دست دادن پول تفاوت دیگر فرد پولدار و بی پول است

افراد بی پول معمولا ترس از دست دادن پول دارند یعنی می ترسند اگر پولی را بدست اورند شاید افرادی بیایند و کاری کنند که پول این فرد از دست برود شاید او را تهدید کنند و در نهایت پولش را از دست بدهد

همه اینها توهماتی بیش نیستند که در رسانه ها و داستانها این موارد مطرح می شود و به هیچ وجه اینگونه نیست افراد ثروتمند امنیت مالی و جانی بیشتری نسبت به بقیه دارند و می دانند پولشان را کجا قرار دهند که ان را از دست ندهند.

حتی اگر پولشان از دست برود باز هم خواهند توانست پول بیشتری را بدست اورند و نکته همین جاست که افراد بی پول نمی دانند چون انها فکر می کنند پول است که سبب پولدار شدن افراد ثروتمند می شود در حالیکه این شخصیت انهاست که پول را خلق می کند وقتی شخصیت انها ساخته شد خودبخود پول بیشتری را خلق خواهند کرد و حتی پولشان را از دست بدهند شخصیت انها سبب می شود پول بیشتری را خلق نمایند.

۸- جرات و جسارت رمز موفقیت افراد پولدار نسبت به بی پول

یکی دیگر از تفاوتهای افراد پولدار نسبت به بی پول داشتن شجاعت و جسارت شروع کردن است.

افراد پولدار به خوبی از این موضوع اگاهی دارند واجازه نمی دهند شرایط برای انها تصمیم بگیرند بلکه خودشان شرایط را می سازند

زمانی که ایده ای را دریافت می کنند خیلی سریع وارد عمل شده و ان ایده را اجرا می کنند چون شخصیت خود را طوری ساختند که قادر به اجرای هر ایده ای هستند و اجرای همین ایده ها انها را بتدریج ثروتمند خواهد کرد.

افراد بی پول همیشه در هر کاری مردد هستند و مدتها به ان فکر می کنند که ایا این کار را باید شروع کنند یا نه، و این مردد بودن سبب می شود انگیزه انها بتدریج کاهش یابد و به جایی خواهد رسید که انها هیچ کاری را شروع نمی کنند

خیلی مهم است که شما عملگرا باشید و جسارت شروع کردن و اجرا کردن ایده ای را داشته باشید در ان صورت است که می تواند شما فردی نامید که بتدریج در مسیر ثروتمند شدن قرار خواهی گرفت.

 

 

پولدار و بی پول

 

۹- باور ثروتساز تفاوت و دیگر فرد پولدار و بی پول است

افراد بی پول خودشان را باور ندارند توانایی های خود را باور ندارند نمی دانند که چه قدرتی در درون انها وجود دارد که سبب خواهد شد ایده هایی به ذهنشان برسد که با اجرایی کردن ان ایده ها بسیار ثروتمند شوند

افراد بی پول اعتماد بنفس پایینی دارند و وقتی کمی تلاش می کنند و به نتیجه نمی رسند خیلی سریع دست از تلاش می کشند و تسلیم می شوند در حالیکه افراد پولدار بخوبی از اهمیت باورها اگاهند و باور دارند ارزش  و لیاقت ثروتمند شدن را دارند و همین باور و اعتقاد انها را به سمت ایده هایی هدایت خواهد کرد که اجرای ان ایده ها انها را به درامد بالایی خواهد رساند.

باورها نقش زیادی در موفقیت و ثروتمند شدن افراد دارد وقتی ما باورهای محدودی از پول داشته باشیم وقتی باور نداریم ثروتمند شدن از طریق شغل مورد علاقه مان خلق می شود وقتی فکر می کنیم افراد پولدار از راههای کلاهبرداری ثروتمند شدند مطمینا کار ما زیاد است و باید خیلی روی باورهای خود کار کنیم ارزش افرینی کنیم تا بتوانیم در مسیر ثروتمند شدن قرار گیریم.

 جمع بندی

در این مقاله به تفاوتهای بین فرد پولدار و بی پول اشاره شد و ۹ نکته مهم مطرح شد که مطمینا رعایت کردن انها می تواند شما را به نتایج خوبی برساند.

خودتان را بررسی نمایید اگر این ۹ نکته شما را در بین افراد بی پول قرار می دهد، حتما تلاش کنید ۹ ویژگی افراد پولدار را در خود ایجاد کنید تا  بتوانید سریعتر درامد خود را افزایش دهید و روزی جزو افراد ثروتمند جامعه باشید

پیروز و موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =

There are no products

تبریک به شما به عنوان یک فرد مثبت و ارزشمند