چگونه تیم ملی فوتبال ایران با اقتدار بر تیم ملی پرتغال پیروز شود؟

چگونه تیم ملی فوتبال ایران با اقتدار بر تیم ملی پرتغال پیروز شود؟

تیم ملی فوتبال ایران

چگونه تیم ملی فوتبال ایران با اقتدار بر تیم ملی پرتغال پیروز شود؟

ایران ۲- پرتغال ۰

در این مقاله به بررسی عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸  روسیه خواهیم پرداخت و توضیح خواهیم داد که چرا تیم ملی فوتبال ایران نمی‌تواند قهرمان جام جهانی شود و اگر بخواهد قهرمان جهان شود چه کاری باید انجام دهد؟

در این  مقاله راه‌کارهایی داده‌شده است که اگر موبه‌مو اجرا شوند صد درصد تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال پرتغال را با اقتدار شکست خواهد داد.

 

فوتبال چه ارتباطی به ثروت دارد؟

همان‌طوری که اشاره شده الگوها خیلی مهم است و ما نمی‌خواهیم ازلحاظ تخصصی تیم ملی فوتبال را بررسی کنیم بلکه هدف ما بررسی از دیدگاه روانشناسی است که اهمیت بسیار زیادی دارد.

وقتی فردی ازلحاظ روحی آمادگی لازم را برای کاری نداشته باشد احتمال شکست آن بسیار زیاد است حتی اگر تخصص زیادی داشته باشد

آیا تخصص مهم نیست؟

مطمینا تخصص مهم است و فردی که در یک حوزه تخصصی کار می‌کند احتمال موفقیت او نسبت به سایر حوزه‌ها بیشتر است ولی تخصص کافی نیست.

برای مثال ما فارغ‌التحصیلان دانشگاه زیادی در کشور داریم و حتی هستند افرادی که جدا از رشته‌های دانشگاهی باز آموزش‌هایی را می‌بینند ولی عملاً می‌بینیم بیکاری در بین این فارغ‌التحصیلان موج می‌زند آیا آن‌ها تخصص ندارند؟

البته تا حدی اطلاعات دارند ولی حتی اگر اطلاعات تخصصی هم دریافت کنند موفق نخواهند شد چرا؟

چرا افرادی هستند باوجود تخصص هم موفق نمی‌شوند؟

اگر ما در حوزه‌ای تخصص داشته باشیم که موردعلاقه ما نباشد درنتیجه ما از حداکثر توانایی خود برای رسیدن به بهترین فرد در آن حوزه استفاده نخواهیم کرد و درنتیجه موفق نخواهیم بود من خیلی از افراد را می‌شناسم که کتاب‌های زیادی مطالعه کردند و دانش زیادی دارند ولی عملاً می‌بینیم دست به هیچ اقدامی نمی‌زنند آن‌ها عاشق کارشان نیستند و همین امر سبب عدم موفقیت آن‌ها شده است

آیا فردی که عاشق کارش باشد حتماً موفق می‌شود؟

مطمینا فقط عاشق کاری بودن سبب موفقیت افراد نمی‌شود بلکه می‌بایست مجموعه‌ای از عوامل را رعایت کنیم که درنهایت جمع آن‌ها سبب موفقیت ما در یک حوزه خواهد شد و در ابتدا علاقه شرط اول رسیدن به هر خواسته است.

آیا بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به کارشان علاقه دارند؟

من به‌طور دقیق نمی‌توانم اظهارنظر کنم ولی این را می‌دانم اگر آن‌ها به فوتبال علاقه‌مند باشند می‌بایست تمام وجود خود را برای بهترین شدن در آن حوزه بکار گیرند و عملاً ما می‌بینم این اتفاق رخ نداده است و سالهاست تیم ملی فوتبال ایران نتوانسته حتی از مرحله مقدماتی بازی‌های جام جهانی صعود کند و این نشان می‌دهد آن تعهد و عشق لازم برای بهترین شدن در وجود بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران مشاهده نمی‌شود.

در حقیقت عشقی که منجر به موفقیت نشود عشق نیست یا باید تمام تلاش خود را در حوزه موردعلاقه خود به‌کارگیریم و در جهان بهترین شویم یا بهتر است کاری نکنیم و با احساسات مردم بازی نکنیم.

 

کارگاه رهایی از قفس معمولی بودن

آیا شما فکر می‌کنید تیم ملی فوتبال ایران تمام تلاش خود را در این بازی‌ها ارائه نمی‌دهد؟

بله دقیقاً همین‌طور است تیم ملی فوتبال ایران حتی از ۱۰ درصد توان خود در این بازی‌ها استفاده نمی‌کند و شاید برای سایر حیطه‌های ورزشی نیز همین‌طور باشد تنها افرادی می‌توانند در جهان تأثیرگذار باشند که تمام توان خود را برای بهترین شدن در جهان بکار گیرند و متوسط‌ها و معمولی‌ها همیشه حذف خواهند شد.

آیا شما فکر می‌کنید تیم ملی فوتبال ایران تیمی معمولی است؟

شاید این موضوع شما را ناراحت کند ولی موضوع حقیقت دارد که تیم ملی فوتبال ایران تیمی معمولی و متوسط است

 چرا شما با اطمینان این موضوع را مطرح می‌کنید، شما که تخصص زیادی در این موضوع ندارید؟

مهم نیست من تخصصی در این حوزه دارم یا ندارم مهم این است که جهان از یک الگوی مشخص پیروی می‌کند و تا زمانی که الگوهای موفقیت را در خود ایجاد نکنیم هرگز به موفقیت نخواهیم رسید.

من به افراد زیادی مشاوره دادم که می‌خواهند کسب‌وکاری را شروع کنند و اکثر آن‌ها دنبال شغلی پول‌ساز هستند بندرت فردی را در مشاوره‌ها مشاهده کردم که دنبال علایق خود باشد و یا در نظر داشته باشد در یک حوزه در جهان بهترین شود و همین امر سبب عدم موفقیت ۹۹ درصد از افراد هر جامعه می‌شود و همیشه ۱ درصد افراد در یک حوزه می‌توانند به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابند.

میشه بیشتر توضیح دهید؟

بله تیم ملی فوتبال ایران تمام تلاش خود را انجام نمی‌دهد هدف او کاملاً واضح و مشخص نیست، برنامه بلندمدت برای بهترین شدن در جهان را ندارد و سالهاست افتخار این تیم فقط رفتن به جام جهانی است و شاید یک‌بار هم به قهرمانی در این بازی‌ها فکر نکرده است پس چطور شما انتظار دارید این تیم را حرفه‌ای بدانیم و انتظار برنده شدن را از این تیم داشته باشیم؟

نداشتن برنامه و هدف واضح یکی از ضعف‌های مهم تیم ملی فوتبال ایران است مورد بعدی نداشتن اشتیاق لازم برای بهترین شدن نیز ضعف دوم به شمار می‌آید و افرادی که اشتیاق سوزان و لازم را برای بهترین شدن در جهان نداشته باشند در همان سطح معمولی باقی خواهند ماند و فقط با احساسات خود و دیگران بازی می‌کنند و به نظر من این تیم اگر به همین روند ادامه دهید بهتر است بازی فوتبال را برای همیشه کنار بگذارد و دنبال بهترین شدن در یک حیطه دیگر باشند.

آقای بشیری دیگر چه عاملی است که سبب می‌شود تیم ایران معمولی باشد؟

احساس عدم لیاقت، ضعف بعدی تیم ملی فوتبال ایران است آن‌ها حتی به قهرمانی در این بازی‌ها فکر نمی‌کنند و چه‌بسا مردم ایران هم هیچ موقع به این فکر نمی کنند که ایران روزی قهرمان جام جهانی شود.

این موضوع نشان می‌دهد که بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران برای خود ارزش قائل نیستند و هدف آن‌ها و تنها افتخار آن‌ها بازی در جام جهانی است و تنها بسختی به همین دست می یابند و این کافی نیست چون سالها این روند تکرار می‌شود و در همان دوره مقدماتی تیم ایران حذف می‌شود و به ایران بازمی‌گردند و ۴ سال بعد هم در بهترین حالت همین اتفاق رخ می‌دهد.

مگر یک فرد چند سال می‌تواند عمر کند که بخواهد معمولی زندگی کند چرا افراد تمام تلاش خود را برای بهترین بودن در یک حوزه انجام نمی‌دهند؟

چرا افراد به معمولی بودن قانع هستند؟

به خاطر اینکه آن‌ها برای خود ارزش قائل نیستند به خاطر اینکه آن‌ها سایر تیم‌ها را برتر از خود می‌دانند و تا زمانی که این طرز تفکر تغییر نکند هراندازه مربی تغییر کند و تخصص بیشتر شود بازهم شرایط معمولی بودن تکرار می‌شود.

افراد معمولی همیشه بازنده‌اند، در اغلب مواقع حذف خواهند شد و تنها بهترین‌ها باقی می‌مانند و تنها راه تیم ملی فوتبال ایران بهترین بودن است اینکه برای خود ارزش قائل شود و فقط به قهرمانی در جام جهانی فکر کند.

آقای بشیری این‌همه تیم قدرتمند در جهان وجود دارد ایران چگونه می‌تواند قهرمان شود؟

شاید این سؤال برای خیلی از افراد پیش بیاید شاید برای خود بازیکنان فوتبال هم پیش آید و من می‌خواهم با چند مثال این موضوع را روشن کنم.

 پس چرا تیم ملی فوتسال ایران در بین چند تیم برتر جهان می‌تواند قرار گیرد و احساس لیاقت را در آن حوزه دارد؟

 مگر تیم‌های دیگر هم دوست ندارند در جمع چند تیم برتر جهان قرار گیرند پس چرا تیم ملی فوتسال ایران در این سطح قرار می‌گیرد؟

مطمئناً احساس لیاقت و خود ارزشمندی و باورپذیری یکی از این عوامل است که سبب می‌شود بازیکنان فوتسال فکر کنند که می‌توانند در بین بهترین‌های جهان قرار گیرند.

به قول هنری فورد اگر فکر کنید می‌توانید پس حتماً می‌توانید و اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید پس حتماً نمی‌توانید و درهرصورت حق با شماست.

و بله اگر تیم ملی فوتبال ایران فکر کند که معمولی اسات پس حق با اوست و معمولی است و اگر فکر کند می‌تواند در جهان قهرمان شود، قهرمان هم خواهد شد چون احساس لیاقت و خود ارزشمندی را در خود ایجاد کرده است.

البته داشتن چنین شخصیتی زمانبر است ولی ارزش دارد یکبار برای همیشه این شخصیت را در خود ایجاد کنند.

 

جمله انگیزشی

آیا نمونه های موفق دیگری هم هست که مثال بزنید؟

بله تیم ملی والیبال ایران هم توانسته در بین چند تیم برتر جهان قرار گیرد.

 و مگر کشورهای زیادی والیبال بازی نمی‌کنند و مگر همه دوست ندارند در بین چند تیم برتر جهان قرار گیرند و حتی قهرمان جهان شوند پس چرا آن‌ها نمی‌توانند و تیم ملی والیبال ایران می‌تواند؟

این موضوع هم نشان می‌دهد باز تحلیلی که ما انجام دادیم صحت داشته است و مهر تائیدی بر این مطالب است.

مثال بعدی تیم ملی کشتی ایران است که این تیم هم حتی چندین بار قهرمان جهان شده است و بازهم نشان می‌دهد که می‌توان در جهان بهترین شد.

و حتی تیم های تکواندو … هم نشان دادند در جهان حرفی برای گفتن دارند پس تیم فوتبال ایران هم  می‌تواند قهرمان جام جهانی شود اگر خودش بخواهد.

باور اشتباه: تیم فوتبال طرفداران زیادی دارد پس ما نمی‌توانیم؟

شاید یکی دیگر از بهانه‌های برای بهترین نشدن، طرفداران زیاد در یک حیطه باشد که همین موضوع می‌تواند گول زننده باشد و سبب شود برای ذهن بازیکنان فوتبال ایران باورپذیر نباشد که  می‌توانند قهرمان جام جهانی باشند.

درحالی‌که موضوع مهم طرفداران آن حیطه ورزشی نیستند که سبب موفقیت یا عدم موفقیت تیم یا فردی در  یک حیطه می‌شوند، در حقیقت این خود بازیکنان هستند که سبب موفقیت خود نمی شوند نه طرفداران آنها.

و این موضوع سبب شده است که بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران گول بخورند و تحت فشار و استرس باشند و معمولاً دربازی‌ها تمام تلاش خود را انجام ندهند.

 

 

تیم ملی فوتبال ایران

می‌توانید بیشتر مثال بزنید

بله در حقیقت مردم ایران نمی‌توانند سبب موفقیت یا عدم موفقیت تیم ملی فوتبال و هر موضوع دیگری باشند و این موضوع فقط و فقط به خود بازیکنان فوتبال بستگی دارد و هیچ عاملی دیگری تأثیرگذار نیست اگر تمام مردم ایران فکر کنند تیم ملی فوتبال ایران شکست می‌خورد و نگران باشند ولی بازیکنان فوتبال مطمئن باشند برنده خواهد شد حق با بازیکنان فوتبال ایران است و ایران برنده خواهد شد و برعکس آن‌هم صادق است

اگر تیم ایران فکر کند بازنده می‌شود و تمام مردم ایران دعا کنند و حتی مطمئن باشند تیم ایران برنده می‌شود باز تیم ایران بازنده می‌شود چون هیچ فردی جز خود بازیکنان نمی‌تواند به آن‌ها کمک کند که برنده شوند و اگر این‌طور نبود باید به قوانین جهان شک کرد و و موضوع بعدی این است که  دیگر تفکر و تلاش فرد معنی نداشت چون دیگران بر ما تأثیرگذارند حال‌آنکه فقط خود فرد می‌تواند خود را نجات دهد و هیچ عامل دیگر تأثیرگذار نیست.

میشه این بخش را جمع‌بندی کنید

بله ما فهمیدم که تنها خود بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران می‌توانند سبب موفقیت یا عدم موفقیت خود شوند و نمونه‌هایی مثل تیم ملی فوتسال و والیبال و کشی و تکواندو ایران را مثال زدیم که نشان داد ایران هم می‌تواند در فوتبال در رأس جهان قرار گیرد

و مورد بعدی این است که تیم فوتبال ایران نباید گول طرفداران زیاد فوتبال در جهان را بخورد و اگر بتواند همین موضوع را کنترل کند و باور کند که تنها خودشان تأثیرگذارند نه طرفداران زیاد آن حیطه، و اینکه اگر موضوع فوتبال را خیلی در ذهنشان بزرگ نکنند و قهرمانی دربازی‌ها را عادی بدانند مطمینا روزی قهرمان جام جهانی نیز خواهند شد.

دیگر چه عاملی سبب می‌شود ایران معمولی باشد؟

مورد بعدی ترس است ترس قاتل رؤیاهای انسان‌هاست ترس باعث می‌شود که ما قدم در مسیر بهترین بودن برنداریم، ترس رؤیاهای ما را از بین خواهد برد، ترس باعث می‌شود ما شجاع نباشیم و معمولاً افراد ترسو همیشه بازنده هستند.

آیا فکر می‌کنید تیم ملی فوتبال ایران می‌ترسد؟

بله دقیقاً همین‌طور است و این موضوع نه‌تنها  برای تیم ملی فوتبال ایران بلکه برای خیلی از تیم‌های دیگر این موضوع صحت دارد و همیشه افراد شجاع هستند که برنده خواهند شد.

تیم ملی فوتبال ایران در بازی با مراکش خیلی تحت فشار بود و این به خاطر ترس بود و زمانی که نمی‌ترسید و تهاجمی کار می‌کرد قدرت آن‌ها چند برابر افزایش می یافت.

اگر بازی تیم ملی فوتبال ایران با مراکش و اسپانیا را با هم مقایسه کنید جدا از اینکه نتیجه یکی برد بود و یکی باخت، خواهیم دید تیم فوتبال ایران در برابر اسپانیا خیلی بهتر بازی کرد و کمتر تحت فشار بود و حتی موقعیت‌های بیشتری برای برد نسبت به بازی با مراکش داشت چرا این اتفاق می‌افتد؟

چرا تیم فوتبال ایران در برابر تیم‌های بزرگ جهان بهتر بازی می کند؟

چون تیم ملی فوتبال ایران تا حدی ترس را کنار گذاشته بود و احساس می‌کرد اگر این تیم را ببرد کار بزرگی انجام می‌دهد و همین اشتیاق باعث شده بود بهتر از بازی با تیم مراکش بازی کند حال اینکه تیم فوتبال اسپانیا و مراکش قابل‌مقایسه باهم نیستند و تیم اسپانیا بسیار قوی‌تر است.

و زمانی که تیم ایران اولین گل را دریافت کرد برای جبران گل کارهای را انجام داد که شاید قبل از بازی کسی فکر نمی‌کرد این موقعیت‌ها را ایجاد کند.

 ولی وقتی برای خودش ارزش قائل شد و احساس کرد باید برنده بازی شود چندین موقعیت گل ایجاد کرد و حتی یک گل هم زد که موردقبول قرار نگرفت.

چه درسی از این بازی می‌توانیم بگیریم؟

خیلی ساده است وقتی ما نترسیم می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم که شاید از دیدگاه دیگران غیرممکن به‌حساب آید و قدرت ما چندین برابر افزایش خواهد یافت.

در حقیقت این ترس است که سبب می‌شود از تمام توان خود برای بهترین بودن استفاده نکنیم و به‌خوبی این موضوع  را در بازی تیم ملی فوتبال ایران و اسپانیا و ایران و مراکش در جام جهانی مشاهده کردیم.

هر بار ترسیدیم تحت‌فشار قرار گرفتیم و هر بار نترسیدیم تیم مقابل را تحت فشار قراردادیم و موقعیت و فرصت برای خود ایجاد کردیم پس تنها راه برای برد دربازی‌های بعدی ازجمله بازی با تیم ملی فوتبال پرتغال، کنترل و مدیریت ترس است و تا حدی ترس را کنار گذاشته و حتی بهترین تیمهای جهان را می‌توانیم با همین روش تحت فشار قرار دهیم.

مگر تیم فوتبال پرتغال خیلی قدرتمند نیست چطور می‌توانیم برنده بازی باشیم؟

همان‌طوری که اشاره شد وقتی ترس را کنار بگذاریم و بجای اینکه بترسیم که گول نخوریم بیایم حملات خود را افزایش دهیم و حتی دنبال برد در بازی باشیم شک نداشته باشید حتی تیم‌های بزرگ جهان ازجمله تیم پرتغال هم می‌ترسد که گلی را دریافت کند و از دوره اول رقابت‌ها حذف شود

در حقیقت آن‌ها نیز از تیم ملی فوتبال ایران می‌ترسند چون ایران در دو بازی قبل عملکرد خوبی از خود نشان داد و خصوصاً مقابل تیم ملی فوتبال اسپانیا خوب بازی کردند و حتی یک گل به او زندند که موردقبول قرار نگرفت و شک نداشته باشید که این تیم از ایران می‌ترسد و اگر تیم فوتبال ایران شجاعانه بازی کند صد درصد برنده این بازی ایران خواهد شد.

آقای بشیری چطور با این اطمینان نتیجه بازی را پیش‌بینی می‌کنید؟

من نتیجه بازی را پیش‌بینی نمی‌کنم و اعتقاددارم فقط عملکرد افراد سبب رخ دادن یک اتفاق خوب خواهد شد و اگر تیم فوتبال یا هر تیم دیگری ترس را کنار گذاشته  و با شجاعت بری پیروزی خود تلاش کند شک نداشته باشید برنده بازی همین افراد خواهد شد

آیا اگر فقط نترسیم برنده خواهیم شد؟

مطمینا فقط نترسیدن عامل موفقیت نیست و همان‌طوری که گفتیم تخصص و علاقه و اشتیاق و احساس لیاقت و خیلی عوامل دیگر می‌تواند سبب شود که هر فردی در هر عرصه‌ای پیروز شود و یک موضوع مهم باقی می‌ماند که سبب خواهد شد تیم ملی فوتبال ایران در این شرایط که حتی ازلحاظ  سطح رده بندی فوتبال از تیم ملی فوتبال پرتغال ضعیف‌تر است باز پیروز میدان شود.

آقای بشیری خیلی هیجان‌زده شدیم می‌توانید این موضوع را مطرح کنید؟

بله موضوع این است که اگر تیم ملی فوتبال ایران در بازی با تیم فوتبال پرتغال تمام تلاشش را انجام دهد و ترس را کنار بگذارد به شما قول می‌دهم صد درصد پیروز میدان خواهد شد و شکی در این موضوع نیست.

 

 

 

جمله انگیزشی

 

آیا تیم فوتبال ایران در دو بازی قبلی از تمام توان خود برای برنده شدن استفاده نکرد؟

بله کاملاً حق با شماست تیم ملی فوتبال ایران حداکثر تلاش خود را در دو بازی قبل انجام نداد و ترس باعث شده بود از این توان خود استفاده نکند.

شاید این تیم تنها از ۱۰ درصد توان خود برای برنده شدن استفاده کرد و اگر از تمام توان خود برای برنده شدن در این بازی استفاده می‌کرد صد درصد در هر دو بازی قبل با اقتدار برنده میدان بود.

چرا تیم ملی فوتبال ایران تمام تلاش خود را بکار نمی‌گیرد؟

این موضوع کار ساده‌ای نیست و زمانی افراد می‌توانند تمام تلاش خود را در یک حیطه انجام دهند که سایر ویژگی‌ها را در خود ایجاد کنند یعنی عاشق آن کار باشند تخصص و تجربه کسب کنند تفکر بهترین بودن را در جهان در خود ایجاد کنند

این افراد می‌بایست به‌اندازه کافی دلیل برای آن اهدافشان داشته باشند باید دنبال خلق ارزش باشند باید روحیه تلاش پشتکار را در خود ایجاد کرده باشند   باید بارها موفقیت خود را تصور کرده باشند و درنهایت باید هیچ راهی جز موفقیت برای خود به‌جای نگذارند آن زمان است که این افراد صد درصد به اهدافشان دست خواهند یافت.

فرقی نمی‌کند این فرد باشد یا تیم، فرقی ندارد تیم فوتبال باشد یا والیبال، فرق نمی‌کند در حوزه کسب‌وکار باشد یا حوزه ورزش، مهم این است که تمام توان خود را برای بهترین بودن به‌کارگیریم آن زمان است که ما صد درصد برنده بازی خواهیم بود

به قول توماس ادیسون، این تلاش نیست که شکست‌خورده است بلکه رفتار شماست که شکست می‌خورد و اگر می‌خواهید شکست نخورید بازهم تلاش کنید تا به این باور برسید که برنده واقعی خود شمایید.

پس به نظر شما تیم ملی فوتبال ایران در بازی با تیم فوتبال پرتغال برنده خواهد شد؟

به نظر من در این بازی تیمی برنده است که نمی‌ترسد، تیمی برنده است که تمام تون خود را بکار می‌گیرید و البته چون تیم ملی فوتبال ایران به‌اندازه تیم فوتبال پرتغال قوی نیست اگر واقعاً با تمام وجود بخواهد برنده شود به شما قول خواهم داد صد درصد برنده خواهد شد و اگر با شک و ترید وارد شود مطمینا بازنده خواهد شد.

چگونه تیم فوتبال ایران از تمام توان خود در این بازی استفاده کند و برنده بازی باشد؟

اگر تیم ملی فوتبال ایران این بازی را خیلی جدی بگیرد و تمام بازیکنان فوتبال تصور کنند که فقط تا فردا فرصت دارند  که در این دنیا زندگی کند(فردا یعنی روز بعد از بازی فوتبال ایران و پرتقال) به‌طورقطع می‌بایست تمام تلاش خود را برای برنده شدن در این بازی بکار بگیرند و اگر این کار را انجام دهند صد درصد و بدون هیچ شکی برنده این بازی تیم ملی فوتبال ایران است.

همیشه یاد این جمله استیو جابز می افتم که می‌گوید همیشه فکر می‌کردم اگر فردا آخرین روز زندگی من باشد آیا همین اولویت را انتخاب می‌کردم و اگر این‌طور بود همان کار را انجام می‌دادم و همین امر استیو جابر را به یک اسطوره تبدیل کرد.

 چه چیزی بالاتر از جان انسان وجود دارد؟

و اگر فردی طوری خود را تصور کند که فقط فردا زنده است حتی اگر کمترین تخصص و مهارت را داشته باشد مطمینا در آن حوزه برنده خواهد شد چرا که تمام وجود خود را وقت بهترینی خواهد کرد که آرزویش را دارد.

 

شغل مورد علاقه

 

اگر تیم ایران تمام تلاشش را انجام دهد بازیکنان مصدوم نخواهند شد؟

مهم نیست که بازیکنان مصدوم شوند یا نه، وقتی فردی رسالت بزرگی داشته باشد باید تمام وجودش را وقت هدفش کند کاری که شاید از هزار نفر یک نفر هم انجام نمی‌دهد و همان یک نفر فرد تأثیرگذار در جهان است.

وقتی به این فکر کنیم که یا می‌میریم یا برنده بازی می‌شویم آیا باز هم باید از مصدوم شدن بید بترسیم؟

آیا بازیکنان تیم فوتبال پرتغال که از ایران قوی‌تر هستند(طبق رده‌بندی) باید از مصدوم شدن بترسند یا بازیکنان تیم فوتبال ایران؟

با پاسخ به این سؤالات متوجه خواهیم شد حتی اگر مصدوم شویم باز اتفاقی نخواهد افتاد چون فقط و فقط برنده شدن در این بازی مهم است و قرار است فردا از دنیا برویم درنتیجه هیچ موضوعی غیر از برد تیم ملی فوتبال ایران باقی نمی‌ماند و صد درصد تیم فوتبال ایران برنده بازی خواهد شد.

و موضوع دیگر این است وقتی با تمام وجود تلاش کنید مصدوم هم نخواهی شد و تمام این موارد ترس است و نجوای های ذهن که سبب می‌شود نگذارد ما بهترین شویم و تمام تلاش خود را انجام دهیم.

وقتی با تمام وجود تلاش کنید محدودیت‌ها خودبه‌خود از میان برداشته خواهند شد و شما در هر کاری برنده خواهی شد نمی‌دانم شاید خداوند به انسان این قدرت را داده باشد که اگر تمام وجودش را  وقف موضوعی کند او را به آن هدف می‌رساند مهم نیست آن هدف قهرمانی در فوتبال باشد یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار بزرگ باشد یک رابطه رؤیایی باشد و هر موضوعی باشد، اگر از تمام توان و انرژی خود استفاده کنیم هیچ فردی نمی‌تواند ما را متوقف کند و هیچ تیمی در برابر ما نیز نمی‌تواند پیروز شود.

پس آیا به برنده شدن تیم فوتبال ایران بر تیم فوتبال پرتغال امیدوار باشیم؟

بله امیدوار باشید البته که شما تعیین‌کننده نیستند تعیین‌کننده نهایی خود بازیکنان فوتبال ایران هستند و اگر همین موضوع را رعایت کنند و تمام توان انرژی خود را در این بازی به‌کارگیرند و ترس خود را کنار بگذارند به شما قول خواهم داد صد درصد برنده بازی ایران است.

جمع‌بندی

ما در این مقاله به بررسی بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداختیم و توضیح دادیم علت اینکه ما در این بازی‌های جام جهانی هرسال عملکرد خوبی نداریم تفکر معمولی بودن است و اگر بتوانیم طرز تفکر بهترین بودن را در خود ایجاد کنیم و تمام تلاش خود در بازی پیش رو با تیم ملی فوتبال پرتغال به‌کارگیریم و اگر موارد گفته‌شده در این مقاله موبه‌مو اجرا شود صد درصد برنده بازی تیم ملی فوتبال ایران خواهد بود.

تبریک به تیم ملی فوتبال ایران که بازی خوبی را انجام دادند هر چند ما انتظار نتایج خیلی بهتری را داشتیم در هر صورت امیدورایم ۴ سال بعد تیم ملی فوتبال ایران به عنوان قهرمانی این جام دست یابد که مطمینا امکان پذیر است اگر از همین امروز با این نیت برای رسیدن به قهرمانی تلاش کنند

ویدیوی زیر را در همین خصوص ببینید

به‌زودی کارگاهی با عنوان رهایی از قفس معمولی بودن در تهران برگزار می‌شود که می‌توانید در این کارگاه شرکت نمایید و با اجرای تکنیک‌هایی که در کارگاه ارائه خواهد شد از شر معمولی بودن رهاشده و در مسیر بهترین بودن در جهان در حوزه تخصصی و موردعلاقه خود گام برداریم.

کارگاه رهایی از قفس معمولی بودن

 

کارگاه رهایی از قفس معمولی بودن

 

 

51 دیدگاه

 1. سمعک کودکان می‌گه:

  سلام،خسته نباشین واقعا مطالب خوب و جذابی درج میکنین

 2. ممنون از مطالب بسیار خوبتون زنده باد

 3. محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست

 4. انشالله به امیدخدا از گروهش صعود میکنه …

 5. خوندن این مقاله خالی از لطف نیست ممنون از توضیحات مفیدتون

 6. هدف سبز می‌گه:

  سلام
  مقاله جامع و مفیدی بود. از شما متشکرم و بهتون خدا قوت میگم آقای بشیری عزیز.

 7. سمعک می‌گه:

  مطالب بسیارمفید و کاربردی بود ممنون از اشتراک گذاریتون موفق باشید

 8. مطالبی که به اشتراک میزارید مورد علاقه ی منه ممنون

 9. مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون

 10. والا اگه قرار باشه مثل بازیشون با اسپانیا فقط دفاع کنن شانس پیروزی ندارند

  • شهاب بشیری می‌گه:

   سپاس از شما دوست عزیز و بله همین طور است در حقیقت هر بازی نسبت به بازی قبل بهتر شدند و بازی خوبی را ارایه دادند ولی اگر طبق این مقاله عمل می کردند و تمام تلاش خود را انجام می دادند صدرصد برنده بازی تیم ملی فوتبال ایران بود
   ولی باز امیدورایم سالهای بعد با برنامه و حتی برای قهرمانی در این بازیها اقدام نمایند
   تشکر از شما

 11. به بقیه هم پیشنهاد میکنم این سایت رو دنبال کنن
  طراحی سایت خوبی دارید موفق و پیروز باشید

 12. عایق صوتی می‌گه:

  خب دیگه قسمت نشد … ایشالا ۴ سال دیگه

  • شهاب بشیری می‌گه:

   سپاس از شما و بله همین طور است
   رسیدن به موفقیت اتفاقی نیست و می بایست روند تکاملی طی شود و این بار امیدواریم باورهای بازیکنان فوتبال ایران اصلاح شود و فقط برای قهرمانی در این بازیها حاضر شوند نه فقط صعود از مرحله اول
   چون اگر می خواهیم به ماه برسیم می بایست ستاره ها را نشانه بگیریم و زندگی اینقدر ارزش دارد که یکبار هم شده تمام تلاش خود را برای بهترین بودن در یک حوزه انجام داد
   تشکر از شما و ارزوی موفقیت و شادی

 13. یجورایی به این اعتقاد رسیده بودن که ما میتونیم

  • شهاب بشیری می‌گه:

   سپاس از شما دوست گرامی و بله کاملا درسته
   هر بازی نسبت به قبل بهتر شدند و حتی مقابل تیم قدرتمند پرتقال مساوی کردند و اگر سالهای بعد خودشان را باور کنند رسیدن به قهرمانی در این بازیها دور از انتظار نیست چون همین تیمها هم از بهترین تیمهای دنیا بودند پس ثابت کردند اگر بخواهند مطمینا سالهای بعد حتی قهرمان جام جهانی خواهند شد اگر این چهار سال با این باور تلاش کنند
   سپاس از شما دوست عزیز و ارزوی موفقیت برای شما

 14. اگر خوش اقبال بودن حتی میتونستن صعود کنن

  • شهاب بشیری می‌گه:

   سپاس از شما و بله همین طور بود اگر مقداری تلاش بیشتری انجام می دادند صدرصد به مرحله بعد صعود می کردند باز هم برای سال بعد جای امیدواری زیادی است
   ارزوی موفقیت برای شما

 15. فقط با تلاش و تمرین بیشتر

 16. بالابر می‌گه:

  نظر من هم اینه که تلاش خود بچه ها تاثیرگزار بوده بر روی عملکردشون و درخشش در این جام جهانی

  • شهاب بشیری می‌گه:

   تشکر از شما و به همین طور بود اگر این بازیهای خوب را از تیم ملی فوتبال ایران دیدیم بخاطر تلاش این بازیکنان بود هر چند در سال بعد می توانند بسیار قدرتمندتر ظاهر شوند
   ارزوی موفقیت برای شما

 17. تشک رویال می‌گه:

  حالا جناب کیروش واقعا قهر کرده؟!

  • شهاب بشیری می‌گه:

   ممنون از شما دوست گرامی و از این موضوع اطلاع نداریم
   مهم اقای کیروش یا هر فرد دیگری نیست مهم این است که بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به این نتیجه رسیده باشند که زمان محدود است و اگر واقعا می خواهند نامی از انها بعدا به جای بماند این چهار سال و از همین روز اول تمام تلاش خود را فقط برای قهرمانی در این بازیها به کار گیرند و قهرمانی در این بازیها دور از دسترس نیست چرا که قبلا تیم کره جنوبی هم سوم جهان شده است و اگر بازیکنان خودشان را باور کنند و ا زهمین امروز تمام تلاش خود را بکارگیرند مطیمنا سال بعد شگفتی ساز خواهند شد و اگر نه که باز مثل ۲۰ سال قبل همین روند تکرار خواهد شد و امیدواریم این بار بازیکنا تیم ملی به این نتیجه رسیده باشند که تمرین و تکرار و باور پذیری می تواند انها را به قهرمانی در این بازیها نزدیک کند
   ارزوی موفقیت برای شما

 18. زحمت زیادی برای تیم ملی کشیدن دستش دردنکنه …

 19. با سلام و درود ممنون از محتوای مفیدی که درون وب سایت قرار میدین موفق باشین

 20. Good pointa to build a perfect website. I really love it

 21. من بقصد افزودن اطلاعاتم هم مطالعه میکنم عالی بود موفق باشید

 22. اجاره خودرو می‌گه:

  بچه ها خیلی زحمت کشیدن و نتیجه ی زحمت ها و تلاش های خودشونو دیدن

 23. هلی شات می‌گه:

  متشکرم ازاینکه باعث شدین سطح آگاهی من بالاتر برود

 24. کمپاس کلارک می‌گه:

  ببینیم برای آسیا چیکارمیکنند؟

 25. سلام وقت بخیر
  سایت خیلی خوبی دارید به جرات یکی از بهترین ها در زمینه ی شغلی فعالیتتون هستید سپاس

 26. بنظرم همه موفقیت های تیم ملی بخاطر باور و اعتقاد تک تک بازیکنان و تمرین و ممارست آن ها بود والسلام

 27. فلزیاب می‌گه:

  عالی بود ، نکات بسیار ارزنده ای داشت

 28. Nice post. I learn sometһing new aand challenging
  on siutes I stumbleupon everyday. Іt’s alwɑys useful to гead content from other authors and usse ѕomething frⲟm othеr sites.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =

There are no products

تبریک به شما به عنوان یک فرد مثبت و ارزشمند