چگونه با همین وضعیت اقتصادی ایران درآمد خود را افزایش دهیم؟

چگونه با همین وضعیت اقتصادی ایران درآمد خود را افزایش دهیم؟

وضعیت اقتصادی ایران

چگونه با همین وضعیت اقتصادی ایران درآمد خود را افزایش دهیم؟

در این مقاله قصد داریم به وضعیت اقتصادی ایران بپردازیم و تشریح کنیم که ایا وضعیت اقتصادی ایران مانعی برای ثروتمند شدن ماست یا اینکه عوامل دیگری میزان دارایی و ثروت ما را تعیین خواهد کرد.

مطمینا عوامل دیگری تاثیرگذار است که در این مقاله به تشریح نکات مهمی خواهیم پرداخت که در صورت رعایت این موارد بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور قادر به افزایش درامد خود خواهید بود.

وضعیت اقتصادی ایران

همانطوری که در ابتدای مقاله اشاره شد ما قصد داریم بررسی کنیم که ایا فقط وضعیت اقتصادی ایران است که مانع رشد ما در حوزه مالی شده است

مطمینا اینطور نیست.

ما نمی خواهیم تاثیر دولت در وضعیت اقتصادی ایران را کاملا بی تاثیر بدانیم مطمینا دولت وظیفه دارد حداقل شرایط را برای اشتغال و توسعه کسب و کار در سطح کشور فراهم کند تا افرد بتوانند از این بستر برای رشد کسب و کار و بهبود شرایط مالی خود استفاده کنند.

ایا هم اکنون این بستر فراهم است؟

بله تا حدی این بستر فراهم است و البته که در این بخش هم نواقصی وجود دارد

اما ما می خواهیم به عوامل بسیار مهمتری اشاره کنیم که این عوامل تعیین کننده میزان دارایی و ثروت ماست نه فقط وضعیت اقتصادی ایران.

پس با این وضعیت اقتصادی ایران چگونه می توانیم ثروتمند شویم؟

نکته همین جاست ما سالیان سال است دنبال تغییرات بیرونی هستیم و مدام دنبال این هستیم دولت یا کشور تغییر کند و وضعیت اقتصادی ایران بهتر شود ان زمان شرایط مالی ما بهتر خواهد شد و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

و این مشکل بیش از ۹۵ درصد افراد جامعه است.

۹۵ درصد افراد جامعه فقط دنبال استخدام هستند فقط دنبال این هستند دولت بستری را برای انها فراهم کند که در ادارات و مراکز دولتی استخدام شوند و امنیت مالی داشته باشند.

ایا داشتن امنیت مالی مهم نیست؟

مطمینا مهم است تعداد زیادی از افراد متاهل هستند و هزینه های یک خانوار را تامین می کنند پس اگر امنیت مالی انها تامین شود می توانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند و زندگی ارامی داشته باشند

و این موضوعی است که ۹۵ درصد افراد جامعه به دنبال ان  هستند و مطمینا حق دارند چون تامین هزینه های اولیه انها مطمینا ضروری است و هر فردی دوست دارد از لحاظ مالی تا حد زیادی امنیت مالی داشته باشد.

 

وضعیت اقتصادی ایران

چه عاملی باعث می شود ۹۵ درصد افراد جامعه دنبال امنیت مالی باشند؟

عوامل زیادی تاثیرگذار است یکی از مهمترین عوامل تاثیرات مغز انسان است

مغر ما همیشه دنبال این است کمترین مصرف را داشته باشد و دنبال راهی است که با کمترین مصرف بیشترین راندمان را داشته باشد.

پس با این توصیف متوجه خواهیم شد کارمغز حفظ حالت موجود است چون به همین شرایط عادت کرده است و دوست ندارد تغییر کند چون باید انرژی بیشتری مصرف کند.

چگونه مغز انسان باعث می شود تغییر نکنیم؟

همانطوری که اشاره شد کار مغز حفظ حالت موجود است و اگر تغییر کند انرژی بیشتری مصرف می کند پس به این سادگی تغییر نمی کند.

همین عامل باعث می شود عموم افراد جامعه دنبال شغلی باشند که انها را به امنیت مالی برساند چرا که در گذشته هم همین طور بوده است

و وقتی پدر و مادر خود را در حال سخت کار کردن مشاهده نمودند وقتی دوستان و نزدیکان خود را مشاهده کردند که به سختی کار میکنند طبیعتا انها نیز ناخوداگاه دنبال همین شرایط هستند و هر طوری هست می خواهد حتی بسختی کار کنند تا امنیت مالی انها فراهم شود

ایا ۹۵ درصد جامعه مقصرند یا دولت؟

نمی توان به این سوال پاسخ قطعی داد مطمینا دولت می بایست حداقل شرایط و بسترهای لازم را فراهم کند تا افراد بتوانند دراین وضعیت اقتصادی ایران کسب درامد کنند.

ولی باز این مورد تاثیر خیلی کمی در بهبود شرایط مالی افراد دارد.

خود افراد را صدرصد نمی توان مقصر دانست چون باورهای این افراد نسبت به جامعه است که سبب شده است چنین شرایطی مالی را تجربه کنند و در همین حین جامعه و پدر و مادر و اطرافیان و محیط عواملی هستند که در نهایت تعیین کننده شرایط مالی این افراد هستند.

پس ایا ۹۵ درصد جامعه مقصر نیستند؟

همانطوری که اشاره شد تاثیر جامعه و نزدیکان بر این افراد، سبب شده است این افراد چنین شرایطی را تجربه کنند و شاید تا حدی دولت هم مقصر باشد که اموزشهای لازم را برای ثروتمند شدن در مدارس و دانشگاهها نهادنیه نکرده است و در مدارس و دانشگاهها دروسی که ارایه می شود در اینده مالی افراد کمترین تاثیر را دارد چرا که بازار کار کاملا متفاوت با محتوی اموزشی مدارس و دانشگاههاست.

خود افراد هم مقصرند چون دنبال تغییر شرایط خود نیستند شاید این افراد سالها پیش که تکنولوژی پیشرفت نکرده بود و اموزشی در حوزه مالی و موفقیت نبود این افراد را کمتر مقصر دانست ولی هم اکنون با رشد تکنولوژی و اینترنت و موبایل و شبکه های اجتماعی و … افراد براحتی می توانند شرایط مالی خود را تغییر دهند و اگر این کار را انجام ندهند خودشان مقصر اصلی هستند.

۹۵ درصد جامعه در این وضعیت اقتصادی جامعه باید چگونه ثروتمند شوند؟

برای اینکه این افراد هم جزو افراد ثروتمند جامعه به حساب بیایند، بایستی دست از تغییر شرایط بیرونی بردارند تا زمانی که دنبال تغییر در بیرون باشند و دولت و پدر و مادر و اطرافیان و … را مقصر شرایط مالی خود بدانند همچنان در همان چرخه فقر باقی خواهند ماند.

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

 

وضعیت اقتصادی ایران

چگونه بدون در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی ایران ثروتمند شویم؟

را ههای زیای وجود دارد که حتی بدون اینکه وضعیت اقتصادی ایران را در نظر بگیریم خودمان دست بکار شویم و دارایی های خود را افرایش دهیم و این امر نیازمند تمرین و تکرار است.

حال سوال این است برای اینکه با همین شرایط موجود کشور شرایط مالی خود را تغییر دهیم اولین مرحله چیست؟

اولین مرحله کنترل ورودیهاست

اولین مرحله برای بهبود شرایط مالی، کنترل ورودی هاست

یعنی ما می بایست تاثیر اطرافیان و جامعه را بتدریج در زندگی خود کاهش دهیم تا زمانیکه ورودیها را کنترل نکنیم خروجی نیز مطابق همان ورودی خواهد شد

 

ورودیهای هر فردی چیست؟

ورودیها مثل دوستانی که تاثیر منفی بر رفتار ما دارند

پدر و مادر و خانواده

رسانه ها و اخبار و شبکه های اجتماعی

کتابهایی که مطالعه می کنیم

فیلمهایی که میبینیم

روزنامه هایی که می خوانیم

و…

این موارد چه تاثیر در فقر یا ثروتمند شدن ما دارند؟

وقتی ما دوستانی داریم که مدام از وضعیت اقتصادی بد ایران صحبت می کنند وقتی دوستان ما مدام ناله میزنند که کار نیست و جامعه دچار رکود اقتصادی است، وقتی پدر و مادر ما خودشان بسختی کار کردند و به ما توصیه می کنند جایی استخدام شویم و کارافرینی نکنیم

وقتی نزدیکان ما بیکار هستند، وقتی اغلب مواقع با افرادی صحبت می کنیم که مدام از بیکاری و فقر صحبت می کنند وقتی اخبار را مشاهده می کنیم ومدام از رکود اقتصادی در دولت و در جهان صحبت می کند وقتی مدام از جنگ و درگیری و کشته شدن انسانها گفته می شود، وقتی روزنامه ها را می خوانیم مدام به رکود اقتصادی و فرصتهای کم اشاره می کند مدام از سیاست و جنگ و اقتصاد خراب دنیا صحبت می کند.

چطور انتظار داریم این ورودیها سبب شود که ما ثروتمند شویم؟

ایا باور نداریم هر ورودی که وارد مغز ما شود با همان شرایط توسط مغز پردازش می شود و مشابه همان شرایط را در خروجی دریافت میکینم و مشابه همان شرایط وارد زندگیمان می شود؟

پس اگر باور داریم چرا این ورودیها را کنترل نمی کنیم؟

چون ذهن ما دوست ندراد شرایط فعلی خود را تغییر دهد و به همین شرایط فقر عادت کرده است.

به شما قول می دهم دلیل فقر خیلی از افراد همین کنترل نکردن ورودیهاست  و همین عوامل سبب رکود بیشتر و بیماری بیشتر می شود.

چگونه ورودیها ذهن ما را به فقر عادت خواهد داد؟

عادت در اثر تکرار یک رفتار ایجاد می شود و باور هم در اثر تکرار افکار ایجاد می شود

وقتی ما تحت تاثیر جامعه و وضعیت اقتصادی ایران قرار میگیریم که حتی اگر شرایط واقعا خوب باشد باز انرا طوری نشان خواهند داد که انگار فقر سراسر جامعه را دربرگرفته است و در حالی که اینطور نیست.

وقتی مدام از شرایط رکود و فقر وبیکاری صحبت می شود و ما اینگونه افراد را بیشتر میبینیم بتدریج باور میکنیم که شرایط بد است چون ذهن ما واقعا همین شرایط را تجربه می کند و در نتیجه ما روزبروز فقیرتر می شویم

ما عادت می کنیم که مدام ناله بزنیم، عادت می کنیم مدام اخبار و حوداث و اتفاقات ناخوشایند را پیگیری کنیم، نمی دانیم که ذهن خود را برای فقر برنامه ریزی می کنیم

پس برای اینکه ثروتمند شویم چکار کنیم؟

همانطوری که اشاره شد می بایست ورودیها را ابتدا کنترل کنیم تا تاثیر انها را به حداقل برسانیم

در مرحله بعد می بایست روی ورودیهای جدید کار کنیم یعنی ورودیهایی را وارد مغز کنیم که هم مثبت و هم ثروت ساز باشد تا خروجی ان چیزی باشد که ما می خواهیم

تا اینجا متوجه شدیم اگر بتوانیم ورودیهای مغز خود را کنترل کنیم وضعیت اقتصادی ایران حتی اگر به ظاهر خیلی بد باشد باز ما تعیین کننده شرایط مالی زندگی خود هستیم نه شرایط اقتصادی کل جامعه.

و با کنترل ورودیها و تغذیه این ورودیها با افکار ثروت ساز، بتدریج ذهن ما سرشار از فراوانی و ثروت خواهد شد و خروجی نیز همان خواهد شد و ثروت و فراوانی را وارد زندگی خود خواهیم کرد.

 

 

وضعیت اقتصادی ایران

 

 

 

چگونه در همین وضعیت اقتصادی ایران ثروت و فراوانی را وارد زندگی خود کنیم؟

وقتی ما به ذهنمان ورودی مثبت و ثروت ساز می دهیم، وقتی باور میکنیم شرایط جامعه اینطوری نیست که در اخبار و رسانه ها و جامعه منتشر می شود، وقتی افراد ثروتمند زیادی را مشاهده می کنیم که بخوبی کسب درامد می کنند و دارایی های زیادی دارند و وقتی ذهن خود را سرشار از فراوانی و ثروت کردیم ذهن ابتدا این ورودی ها را پردازش کرده و سپس خروجی همان چیزی خواهد شد که ما می خواهیم.

خروجی مشابه همان ورودی است و ما بتدریج ایده های ثروت سازی را دریافت می کنیم که با اجرای این ایده ها سبب موفقیت و ثروتمند شدن خود خواهیم گشت

ان زمان است که خواهیم دید وضعیت اقتصادی ایران کمترین تاثیر را در شرایط زندگی ما دارد.

اگر ما به کشور ثروتمندی مهاجرت کنیم، ثروتمند خواهیم شد؟

این سوالی اشت که ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده است

اغلب افراد جامعه فکر می کنند وضعیت اقتصادی ایران خوب نیست و یکی از راه ها این است که اگر به کشورهای دیگر مهاجرت کنند در ان کشورها ثروتمند خواهند شد

ولی می بینیم خیلی از همین افراد به همان کشورها می روند و در انجا پایینترین شغل را انتخاب می کنند و کمترین درامد را در ان کشورها کسب می کنند وبرخی هم تا حدی از تخصص خود استفاده میکنند و شرایط مالی متوسطی دارند.

سوال اینجاست که ایا ان کشورها تعیین کننده میزان ثروت انها هستند یا خود این افراد تاثیرگذارند؟

به شما قول خواهم داد اگر با همین طرز تفکر  و همین شرایط منفی که الان در ان قرارد دارید و بیکار هستید و از شرایط ناراضی هستید اگر به بهترین کشور برای کار مراجعه کنید کشوری که بسیار ثروتمند است در همان کشور یا باز بیکار خواهید بود یا اینکه پایینترین شغل را انجام خواهی داد و در آنجا هم از شرایط ناراضی خواهی بود

شما باید ریشه را تغییر دهید و خودتان را تغییر دهید نه وضعیت اقتصادی ایران و رفتار پدر و مادرو دوستانتان.

زمانی که دست از تغییر دوستان و پدر و مادر و … برداشتید و زمان گذاشتید روی باورها و عادتهای خود کار کردید ان زمان است که شرایط مالی شما کاملا متفاوت با گذشته خواهد بود.

 

 

وضعیت اقتصادی ایران

حالا در این وضعیت اقتصادی ایران، راهکارهای شما برای ثروتمند شدن چیست؟

همانطوری که تاکنون در مقاله اشاره شد راهکار اول این است که ورودیها را کنترل کنیم و دست از تغییر عوامل بیرونی و دیگران برداریم

کمی به خودمان توجه کنیم و از خودمان بپرسیم که چگونه می توانم خودم را تغییر دهم؟

چگونه می توانم با همین شرایط موجود ثروتمند شوم؟

چگونه می توانم فروش بیشتری داشته باشم؟

چگونه می توانم خدمات بیشتری را به مردم ارایه دهم؟

به این پرسشها پاسخ دهید تا راه کار به شما نشان داده شود

دیگر چه راهکاری وجود دارد که پولدار شویم؟

راه کارهایی که ما در دوره ها هم عنوان میکنیم یکی از مهمترین انها کار روی عادتها است

وقتی فردی عادت به فقیر بودن دارد ناخوداگاه رفتارهایی را از خود بروز می دهد که او را فقیر نگه خواهد داشت

وقتی این رفتارها مکرر ادامه یابد این رفتار بتدریج به عادت تبدیل خواهد شد و این فرد باز هم همان رفتارها را تکرار خواهد کرد بدون اینکه متوجه باشد این رفتار او دقیقا روی زندگی مالی اش تاثیرگذار خواهد بود

برای توضیحات بیشتر ویدیوی قدرت عادت را مشاهده نمایید.

باورها نقش تعیین کننده ای در میزان ثروت شما خواهند داشت

این باور شماست که تعیین می کند که هم اکنون به چه میزان دارایی دارید

اگر الان شرایط مالی خوبی ندارید به این دلیل است که شما باور کرده اید که همین میران برای شما کافی است و باور ندارید بیش از میزان را هم می توانید بدست اورید

اگر الان مشتریان کمی دارید به این دلیل است که فکر می کنید مشتری کم است و یا محصول شما انقدر ارزش ندارد که افراد انرا تهیه کنند یا خودتان را لایق ثروتمند شدن نمی دانید

در حقیقت باورهای شما پلی بین افکار و عمل شما هستند زمانی که رویایی را در ذهن خود می پرورانید تنها زمانی برای تحقق ان رویا دست به اقدام خواهی زد و ادامه خواهی داد که ذهن شما انرا باور داشته باشد در غیر اینصورت اقدامی صورت نخواهد گرفت.

افراد زیادی هستند که بخوبی پول درمی اورند و مشتریان زیادی دارند و هر اندازه این افراد را بیشتر ببینید ذهن شما ثروتمندتر خواهد شد و به این نتیجه خواهی رسید که ثروت زیادی در جهان وجود دارد و من با  همین وضعیت اقتصادی ایران هم ثروتمند خواهم شد ان زمان است که ایده هایی را دریافت خواهی کرد که شما به همان ثروت مورد نظر خواهد رساند.

نتیجه افزایش درامد ۸۱ برابری یکی از دوستان دوره روانشناسی علاقه و پول را مشاهده نمایید

 

افزایش درآمد

چگونه می توانیم با همین وضعیت اقتصادی ایران به درامد ماهانه بیش از  ۱۰ میلیون تومان دست یابیم؟

را ههای زیادی برای افزایش درامد وجود دارد که تا کنون به چند راه کار در این مقاله اشاره شد

ما توضیح دادیم  که می بایست ورودیهای خود را کنترل کنیم و در مرحله بعد ورودیهای ثروت ساز را جایگزین ورودیهای جدید کنیم و سپس به باورها و عادتها اشاره کردیم که بسیار اهمیت دارد

در حقیقت ما می توانیم ناخوداگاه خود را روی عدد ۱۰ میلیون تومان در ماه تنظیم کنیم و با انجام همین کار بتدریج به جایی برسیم که درامد ماهانه ۱۰ میلیون تومان را بصورت پایدار دریافت کنیم

زمانی که ما ترموستات مالی مان را روی عددی تنظیم می کنیم به همان میزانی که تعیین کردیم را دریافت خواهیم کرد.

و این امر توسط یک چرخه ثروت صورت خوهد پذیرفت

برای مشاهده و توضیحات چرخه ثروت این ویدیو را مشاهده نمایید.

دیگر چه راههایی وجود دارد که بتوانیم درامد خود را افزایش دهیم؟

راهکارها زیاد است که در این مقاله فرصت پرداختن به تمام انها نیست

و باز به یک راه کار دیگر اشاره می کینم که امیدواریم ان را مد نظر قرار دهید

راه دیگر داشتن علاقه به کار است

اگر افراد هنوز بیکارند چون به شغلی علاقه ندارند و در حقیقت اگر انها واقعا بخواهند براحتی در هر شهر ی باشند می توانند در بخش خصوصی استخدام شوند

و با این وجود چرا باز بیکارند؟

این افراد شاید در چنین شرکتهایی مشغول بکار شدند ولی چون هدف مشخصی نداشتند و علاقه ای نبوده ، ان کار را ادامه نداند و هم اکنون بیکارند؟

پس راه کار چیست؟

این افراد دو راه دارند یکی این است که اهداف خود را کاملا مشخص کنند و بنویسند و سپس شغل مورد علاقه خود را تشخیص دهند و اگر سرمایه ای دارند یا اینکه می توانند با همان شرایط موجود کار مورد علاقه خود را شروع کنند که می بایست همین کار را انجام دهند و اگر پس از بررسی که انجام دادند فهمیدند که نیاز به سرمایه اولیه هست می بایست یا بصورت کاراموز وارد همان حوزه ای شود که به ان علاقه دارد و یا اینکه موقتا وارد شغلی پاره وقت شود و کسب درامد کند تا هزینه های شروع به کار در شغل مورد علاقه اش را تامین کند.

وقتی در شغل مورد علاقه خود کار کنید خلاق و ایده پرداز خواهی شد و از هر لحظه از زندگی ات لذت خواهد برد و اگر مهارتهای افزایش درامد را هم کسب کنید مطمینا زندگی فوق العاده ای را برای خود رقم خواهی زد.

تخصصص و مهارت راهکار دیگری است

یکی دیگر از راه کارهای این است که  ما تنها متکی به تحصیلات دانشگاهی نباشیم ابتدا شغل مودر علاقه خود را تشخیص دهیم و سپس در همان حوزه اطلاعات لازم را کسب کنیم کتاب مطالعه کنیم اموزش ببینیم و خلاصه هر کاری که کمک می کند ما به فرد متخصصی تبدیل شویم را انجام دهیم

افرادی که در حوزه کاری خودشان متخصص هستند و به ان علاقه دارند معمولا بالاترین درامدها را هم دارند

و همانطوری که اشاره شد شما حتی اگر دیپلم هم داشته باشید  می توانید در یک حوزه مهارت پیا کنید و به فرد متخصصی تبدیل شوید.

جمع بندی

ما در این مقاله وضعیت اقتصادی ایران را بررسی کردیم و توضیح دادیم که برای خروج از بیکاری و بهبود شرایط مالی ابتدا دنبال تغییر خود باشیم و ورودیهایمان را کنترل کنیم و سپس روی عادتها و باورهای خود کار کنیم و در نهایت شغلی را برگزینیم که مورد علاقه ما باشد و با مهارتی که در ان کسب می کنیم بتواند ما را به درامد ماهانه حداقل بیش از ۱۰ میلیون تومان برساند

امیدورایم راه کارهای این مقاله توانسته باشد به شما کمک کند که بتوانید از همین امروز تصمیم به بهبود شرایط مالی خود بگیرید

دوره ای با عنوان دوره انلاین روانشناسی علاقه و پول در سایت قرار دادیم که تمام این موارد و مواردی که سبب خواهد شد در نهایت درامد

ماهانه خود را به حداقل  ۱۰ میلیون تومان در ماه برساند بطور کامل تشریح شده است

که برای توضیحات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید

دوره انلاین روانشناسی علاقه و پول

دوره آنلاین روانشناسی علاقه و پول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

There are no products

تبریک به شما به عنوان یک فرد مثبت و ارزشمند