۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون چیست؟

۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون

۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون چیست؟

 راز موفقیت توماس ادیسون

وقتی از توماس ادیسون یاد می‌شود به یاد پشتکار و تلاش می‌افتیم در این مقاله به مهم‌ترین رازهای موفقیت فردی خواهیم پرداخت که در زمان خود یکی از ثروتمندترین افراد دنیا بوده است، فردی که با اختراع لامپ دنیا را متحول کرد و دنیا را از تاریکی نجات داد، فردی که الهام‌بخش افرادی زیادی برای رسیدن به موفقیت و ثروت بوده است.

از توماس ادیسون به‌عنوان الگوی تلاش و پشتکار یاد می‌شود و الهام گرفتن از راز موفقیت این فرد مطمینا می‌تواند شما را در رسیدن به مهم‌ترین خواسته‌هایتان یاری رساند.

۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون

۱- پشتکار اولین راز موفقیت توماس ادیسون

همان‌طور که اشاره کردم وقتی نامی از ادیسون می‌شنویم ناخودآگاه یاد تلاش و پشتکار می‌افتیم، پشتکاری که به‌طور مستمر صورت گرفته و سبب خلق  ۱۰۹۳  اختراع برای توماس ادیسون شده است.

کمتر فردی را در جهان می‌توان پیدا کرد که به این اندازه اختراع در جهان ثبت کرده باشد  برخی از آن‌ اختراعات بسیار تأثیرگذار بوده است.

توماس ادیسون معتقد است که نبوغ تنها یک درصد در موفقیت یک فرد می‌تواند تأثیرگذار باشد و تلاش و پشتکار ۹۹ درصد بعدی است.

این موضوع نشان می‌دهد که ما نباید نگران باشیم که استعداد لازم را برای رسیدن به بالاترین جایگاه را نداریم ما با تلاش و پشتکار در مسیر صحیح مطمینا به آن اهداف دست خواهیم یافت.

استیوجابز بنیان‌گذار شرکت اپل یکی از گران‌ترین برندهای جهان هم به موضوع پشتکار اشاره می‌کند و رمز موفقیت کارآفرینان موفق و غیر موفق را پشتکار خالص می‌نامد.

جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا نیز بر این عامل مهر تائید می‌زند و اشاره می‌کند که اگر سمج و انعطاف‌پذیر نباشید خیلی زود  کار را مرحله آزمایش و تجربه‌اندوزی رها خواهی کرد.

سخنان این افراد ثروتمند مهر تأییدی بر سخنان ادیسون اسطوره تلاش و پشتکار است.

اگر فردی هستید که به‌اندازه کافی پشتکار ندارید از این رمز موفقیت توماس ادیسون و ثروتمندان دیگر الهام بگیرید و تا می‌توانید پشتکار خود را تقویت کنید که در ادامه با مشاهده سایر رازها این موضوع برای شما ساده‌تر خواهد شد.

 

 

۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون

 

 

۲- نارضایتی دومین راز موفقیت توماس ادیسون

دومین راز موفقیت توماس ادیسون، نارضایتی از شرایط موجود است.

توماس ادیسون بر این عقیده است اگر یک مرد را پیدا کنید که از شرایط فعلی‌اش راضی باشد و برای بهتر شدن آن تلاشی نکند من این فرد را شکست‌خورده خواهم نامید.

این سخن ادیسون نشان  می‌دهد که اگر رؤیاهای بزرگی نداشته باشید و به همین شرایط موجود قانع باشید فردی معمولی هستید و در حقیقت فردی شکست‌خورده هستید چرا که حاضر به بهبود شرایط خود نیستد.

اگر می‌خواهید مثل ادیسون و سایر افراد موفق جهان تأثیر عمیقی بر دنیا بجای بگذارید، سعی کنید از شرایط فعلی‌تان رضایت نداشته باشید چون با رشد تکنولوژی از بین خواهی رفت و به‌زودی شکست‌خورده خواهی شد.

نمونه آن آژانس‌های تاکسیرانی بود که با آمدن اسنپ و تپسی و سیستم آنلاین برای حمل نقل افراد، آژانس‌های تاکسیرانی عملاً ورشکست شدند.

اگر سایر کسب‌وکارها از شرایط موجود خود رضایت داشته باشند و تلاشی برای آینده و بهبود خود صورت ندهند به‌زودی با آمدن سیستمهای آنلاین آن‌ها نیز از بین خواهند رفت.

تمرین

از شما می‌خواهیم به این فکر کنید که چگونه می‌توانید شرایط فعلی خود را بهبود دهید و کسب‌وکار سنتی خود را آنلاین کنید یا اینکه شما فردی باشید که با آوردن یک سیستم جدید آنلاین، هم  کسب‌وکارهای سنتی را بهبود دهید و هم خودتان ثروتمند شوید.

۳- علاقه راز بعدی موفقیت توماس ادیسون

این راز همان رازی است که بین اکثر کارآفرینان و افراد موفق و ثروتمند مشترک است و توماس ادیسون هم از آن بهره‌مند بود.

ادیسون می‌گفت که من در تمام طول عمرم کار نکردم همه‌اش سرگرمی بوده است

این جمله از زبان بزرگ‌ترین مخترع قرن تا حدی جای تأمل دارد ادیسون که به تلاش و پشتکار معروف است چگونه این فرد در زندگی‌اش کار نکرده و چگونه فقط دنبال سرگرمی بوده است؟

اگر دقت نمایید خیلی‌ها به خاطر اینکه تلاش و پشتکار را سخت می‌دانند کاری را شروع نمی‌کنند و آن‌ها نیز مقصر نیستند.

ذهن ناخودآگاه انسان همیشه از رنج فراری بوده و هست و همیشه دنبال حفظ موقعیت خود با تمایل به جذب لذت و شادی بوده است.

امکان ندارد فردی کاری را شروع کند و به آن علاقه نداشته باشد و در ذهن آن فرد، آن کار سخت و دشوار باشد و به‌سادگی آن  فرد کار را انجام دهد و با پشتکار و تلاش در همان حوزه به موفقیت برسد.

این رازی است که ادیسون از آن پرده برمی‌دارد و اشاره می‌کند که من در کل طول عمر خود کارنکرده‌ام بلکه فقط سرگرمی بوده است.

من این موضوع را خودم هم قبلاً متوجه نمی‌شدم تا هم‌اکنون در شغل موردعلاقه‌ام کار می‌کنم و همین موضوع باعث شده که خیلی مواقع زمان زیادی را باپشتکار و تمرکز بالا مشغول کاری هستم که به آن علاقه مندم و حتی متوجه گذر زمان هم نمی‌شوم.

و درک می‌کنم که وقتی به کاری علاقه داشته باشی، شما کار نمی‌کنید کار شما همان تفریحتان است شاید این موضوع برایتان عجیب به نظر آید والبته زمانی که وارد شغل مورد علاقه و رسالت خود شوید این موضوع را بیشتر درک خواهی کرد.

در ویدیوی زیر سه راز موفقیت که توسط ثروتمندترین افراد دنیا هم تایید شده را مشاهده نمایید

۴- استفاده از قدرت تخیل

راز بعدی توماس ادیسون استفاده از قدرت تخیلش بود ادیسون قوه تخیل خیلی قدرتمندی داشت و همین قدرت به او کمک کرد که اختراعات زیادی را خلق کند.

او معتقد است برای اختراع به یک تخیل خوب نیاز دارید، او از تخیلش بخوبی استفاده می کرد و ایده‌هایش را خیلی سریع اجرا می‌کرد.

ادیسون لامپ را در تخیلش ساخت، امکان نداشت فردی برای اختراع هر چیزی ۱۰ هزار بار تلاش کند بدون اینکه تصویری از آن را در ذهنش داشته باشد.

امکان ندارد شما به اهدافی دست‌یابید بدون اینکه از قبل تصویری از آن را در ذهن خود نکاشته باشید.

اگر به‌خوبی از تخیل خود استفاده نکنید نتایج شما پراکنده خواهد بود و اگر به آن جهت دهید و تخیل خود را با اشتیاق و ایمان ترکیب کنید قادر خواهی بود هر چیزی را به معادل فیزیکی آن تبدیل کنید.

آلبرت انیشتین نابغه ریاضیات و فیزیک جهان نیز این موضوع را تائید می‌کند که با منطق می‌توانید از نقطه a  به نقطه b  برسید ولی با تخیل می‌توانید از نقطه a به بی‌نهایت برسید.

این موضوع نشان می‌دهد که اگر تخیل خود را به‌خوبی در جهت مهم‌ترین اهدافمان ساماندهی کنیم مطمینا اهداف ما محقق خواهند شد.

۵- اجرای یک ایده بسیار بهتر از داشتن صدها ایده خوب است

توماس ادیسون اشاره می‌کند که ارزش ایده به استفاده کردن از آن است اگر مردی صدها ایده خوب و عالی داشته باشد ولی آن را بکار نگیرد هیچ نتیجه‌ای به دست نخواهد آمد و داشتن یک ایده و پیگیری آن بسیار اهمیت دارد.

توماس ادیسون بر پیگیری یک ایده تا رسیدن به نتیجه خیلی تأکید می‌کند و در حقیقت همین عامل سبب موفقیت او بوده است

او ایده اختراع لامپ را ۱۰ هزار بار اجرا کرد تا بالأخره آن را در دنیای واقعی ساخت.

این موضوع نشان می‌دهد که نباید به این سادگی دست از تلاش برداریم و ایده‌ها را رها کنیم اگر فردی مصمم باشیم بارها ایده خود را می‌بایست اجرا کرده و بازخورد بگیریم تا ایده خود را به معادل فیزیکی آن تبدیل کنیم.

این امر صورت نخواهد پذیرفت مگر اینکه عاشق آن ایده باشید و هم اینکه آن ایده مطابق باارزش‌هایتان باشد.

۶- استفاده از مثلث کار سخت، خلاقیت و تمرکز بر توانایی

ششمین راز موفقیت توماس ادیسون استفاده از این مثلث است

او که معتقد است برای رسیدن به هر هدفی می‌بایست به‌اندازه کافی تلاش کرد و یا کار سخت انجام داد، نشان می‌دهد تمرکز روی انجام کار در مدت‌زمان کمتر بسیار اهمیت دارید البته که منظور از کار سخت، کاری نیست که به آن علاقه نداشته باشید چون حتماً در آن کار شکست خواهی خورد، بلکه هدف کار سخت در شغل موردعلاقه است یعنی طبق گفته ادیسون شما کار نمی‌کنید بلکه تفریح می‌کنید چون از انجام آن لذت می‌برید.

مورد بعدی خلاقیت است یک ذهن خلاق می‌تواند ایده‌هایی را خلق کند که سبب ثروتمند شدن شما گردد.

امروزه خلاقیت و نوآوری پلی برای رسیدن به اهداف و خلق ثروت است و معمولاً خلاقیت از کاری به دست می‌آید که به آن علاقه‌مند باشید و باز علاقه نقش خود را اینجا نیز ایفا می‌کند.

تمرکز بر توانایی  سومین بخش این مثلث است که توماس ادیسون بر آن معتقد است.

وقتی روی توانایی‌های خود متمرکز شویم، وقتی بجای اینکه کارهایی را که از نظر دیگران خوب است، کارهایی را انجام دهیم که از نظر خودمان خوب است نه دیگران، و توانایی انجامش را هم داریم، به شما قول خواهم داد تمرکز بر توانایی‌هایتان شما را به نتایج خارق‌العاده‌ای خواهد رساند.

پیشنهاد می‌کنم در دوره رایگان شخصیت ثروت ساز ثبت‌نام نمایید و کتاب و فایل‌های ویدیویی و صوتی این دوره را رایگان دانلود نمایید و این موضوعات را ساده‌تر لمس کنید و اگر باپشتکار تمرین‌ها را انجام دهید همین دوره به همراه کتاب درامد شما را تا پایان سال ۲ برابر افزایش خواهد داد به شما قول خواهم داد این اتفاق رخ خواهد داد اگر تمام نکات را موبه‌مو اجر نمایید.

دریافت  رایگان کتاب و دوره شخصیت ثروت ساز

۷- هفتمین راز موفقیت توماس ادیسون تفکر در تنهایی است

توماس ادیسون معتقد بود که تفکر در تنهایی بسیار تأثیرگذارتر از تفکر در حالت آشفتگی است او به‌خوبی می‌دانست اگر در حالت نگرانی فکر کند و تصمیمی بگیرید حتماً آن تصمیم و تفکر اشتباه خواهد بود چون ذهن ما در حالت منفی قرار دارد و اجازه فکر کردن صحیح را به ما نمی‌دهد.

ذهن انسان فقط ۲ حالت دارد یا مثبت است یا منفی، اگر ذهن منفی بود نمی‌تواند همزمان مثبت هم باشد پس باید ذهن خود را به‌تدریج با روش‌های مختلف مثبت کنیم خودمان را در حالت آرامش قرار دهیم آن زمان است که تفکری خلاقانه‌ای خواهیم داشت.

زمانی که کل کارگاه ادیسون در آتش می‌سوخت پسر ادیسون از ترس اینکه اگر پدرش بفهمد که تمام دستاوردهایش در آتش سوخته است، سکته خواهد کرد موضوع را به ادیسون نگفت.

غافل از اینکه ادیسون این موضوع را فهمید و بجای اینکه آشفته و نگران باشد به پسرش می‌گفت نگاه کن که چه آتش قشنگی است که حاصل ترکیبات موادی است که  در این کارخانه وجود داشته است و حتی در این مورد سخت هم سعی کرد آرامش خود را حفظ کند.

آیا ادیسون دیوانه نبود که تمام دسترنج او در آتش می‌سوخت ولی باز بی‌خیال بود؟

خیر او دیوانه نبود او به‌خوبی از تأثیرات آشفتگی ذهن باخبر بود و چون می‌دانست کاری از او ساخته نیست بجای نگرانی، توجه خود را روی جنبه مثبت این قضیه گذاشت و به زیبایی حاصل از سوختن ترکیبات مواد آزمایشگاهش توجه کرد.

کمتر فردی است که در این شرایط خونسردی خود را حفظ کند و به همین دلیل است که هر فردی ادیسون نمی‌شود.

و موضوع دیگر این بود که او شخصیت ثروتمند شدن و مخترع شدن را در خود ایجاد کرده بود چرا باید نگران باشد با سوختن دستاوردهایش زندگی او از بین خواهد رفت؟

او می‌دانست که مجدد می‌تواند به آن مرحله و حتی بهتر از آن دست یابد و شاید همین اتفاق سبب شود کار خیلی بزرگ‌تری را در جهان انجام دهد و به همین دلیل است که اگر این سؤال از سایر ثروتمندان دنیا نیز پرسیده شده که اگر تمام دارایی خود را از دست بدهید در چند سال آن را به دست می‌آورید آن‌ها می‌گویند مثلاً در عرض ۲ یا ۵ سال، و حتی بیشتر از این میزان را نیز بدست خواهند آورد چون شخصیت و لیاقت ای کسب درامد را در خود ایجاد نمودند.

۸- این جهان توسط یک هوش بی‌نهایت قدرتمند هدایت می‌شود

راز بعدی موفقیت توماس ادیسون این بود که او معتقد بود قوانین ثابتی در این دنیا وجود دارد که از منبع بی‌نهایت و هوش بی‌نهایت قدرتمندی هدایت می‌شود که همه‌چیز را احاطه کرده است.

این طرز تفکر ادیسون سبب می‌شد که او نگران نباشد که اگر تلاش کند یا تفکر کند به نتیجه نخواهد رسید. او مطمئن بود به نتیجه خواهد رسید چراکه می‌دانست قوانین جهان ثابت است و هرگز تغییر نمی‌کند و این ما هستیم که باید با جهان و انرژی بی‌نهایت قدرتمند آن هماهنگ شویم، آن زمان است که نتایج به سود ما رقم خواهد خورد.

توماس ادیسون معتقد بود که این تلاش نیست که شکست خورده است بلکه این ما هستیم که به‌خوبی تلاش نمی‌کنیم و یا تلاشمان در مسیر صحیح نیست وگرنه تلاش ما حتماً نتیجه خواهد داد چرا که قوانین جهان ثابت است و هرگز تغییر نمی‌کند پس ما با اطمینان خیلی زیادی می‌توانیم برای رسیدن به هر هدف تلاش کنیم و آن خواسته را محقق نماییم.

ویدیوی جالب و کوتاه نیک وی اچیچ را مشاهده نمایید

۹- فرصت‌های بسیار بیشتری از توانایی‌های ما وجود دارد

ادیسون معتقد بود که فرصت‌ها بسیار زیادند و افراد هم توانایی‌های زیادی دارند و حتی فرصت‌ها از توانایی‌های ما بیشتر است و این موضوع نشان می‌دهد که ما نباید نگران باشیم که توانایی‌ها کمی داریم چون به‌اندازه  صدها و هزاران برابر توانایی‌های ما در دنیا فرصت وجود دارد

و اگر بجای این‌که روی چندین توانایی خود تمرکز کنیم، روی یک توانایی ویژه خود متمرکز شویم، توانایی که سبب می‌شوند احساس قدرت کنیم، احساس کنیم من از عهده این کار برمیایم و اگر این احساس در جهت مثبت هدایت شود و به‌اندازه کافی در این نقطه تخصص خود را بالا ببریم مطمینا ما در آن حوزه بی‌رقیب خواهیم شد آن زمان است که ثروت و موفقیت نیز به دنبال آن خواهد آمد.

شاید یک فردی مثلاً استعداد ورزش در یک‌رشته خاص را داشته باشد و اگر فقط روی آن حوزه متمرکز شود و در آن حوزه بهترین شود به اکثر خواسته‌های مالی خود و رضایت قلبی خود دست خواهد یافت،

حالا شاید این فرد مثلاً نتواند یک لامپ منزلش را تعویض کند یا تعمیرات ساده منزل خود را بلد نباشد و این موضوع نشان نمی‌دهد که او ناتوان است، او در حوزه‌های دیگر ناتوان است ولی در حوزه موردعلاقه خود و در استعداد منحصربه‌فرد خود بسیار توانمند است و لازم نیست همه‌چیز را بداند او این‌قدر ثروتمند است که این کارهای ابتدایی را می‌تواند به افراد دیگری واگذار کند که انجام دهند.

پس از شما تقاضا داریم نگران نباشید که در برخی از حوزه‌ها ضعیف عمل می‌کنید درحالی‌که دیگران قوی عمل می‌کنند، شما توانایی‌های منحصربه‌فردی دارید که دیگران ندارند و همان توانایی شما را به تمام اهدافتان خواهد رساند پس جای نگرانی نیست و باقدرت به تلاش خود در حوزه موردعلاقه خود ادامه دهید.

 

این ویدیو را مشاهده کنید که اشاره شده چه رازی باعث شد درامد من ۶ برابر شود

۱۰- همه‌چیز از مطالعه کتاب بدست نمی‌آید

توماس ادیسون اسطوره تلاش و پشتکار اشاره می‌کند که همه‌چیز از مطالعه کتاب‌ها به دست نمی‌آید او معتقد است تجربه راه رسیدن به اهداف بسیار مهم است فردی که تجربه‌ای در یک حوزه داشته باشد چون خودش آن موضوع را تجربه کرده است برای او باورپذیری بیشتری دارد که آن موضوع حقیقت دارد تا اینکه فقط از مطالعه‌ی کتاب به آن هدف دست یابد.

ادیسون معتقد است که یا باید خودمان با تمرین و آزمایش تجربه کسب کنیم یا از تجارب دیگران برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم.

این موضوع نشان می‌دهد که نباید فقط تک جنبه‌ای عمل کنم و فقط بخواهیم از یک مسیر برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم، ما هم می‌بایست مطالعه کنیم، از تجربه‌های دیگران استفاده کنیم، از اشتباهات خود درس بگیریم و گاهی لازم است خودمان حتی باوجود اشتباه باز آن کار را انجام دهیم و تجربه کنیم و شخصیت خود را قدرتمند کنیم.

هیچ موقع این طرز تفکر را نداشته باشیم که حتماً باید من با مطالعه و اطلاعات زیاد کاری را شروع کنم که کاملاً دقیق باشد و هیچ موقع هم شکست نخورم معمولاً این‌گونه افراد که در جهان و حتی کشور ما بسیار زیاد هستند و در اغلب مواقع به دلیل کمال‌گرایی هیچ کاری را شروع نمی‌کنند.

تجربه در اثر آزمایش کردن بدست می‌آید و آزمایش کردن در اثر شکست به وجود می‌آید پس این طرز تفکر را اگر دارید نمی‌توانید موفق شوید.

جف بزوس ثروتمندترین فرد دنیا می‌گوید  ما روزی بیش از ۱۰ آزمون‌وخطا انجام می‌دهم و شاید ۸ ایده ما به نتیجه ختم نشود ولی مهم این است که ۲ ایده به نتیجه می‌رسد و همین امر جف بزوس را از یک فرد معمولی در سال ۱۹۹۹ به ثروتمندترین فرد دنیا در سال ۲۰۱۸ تبدیل کرد.

پس ‌ازاین نکات و تجربیات این افراد بسیار ثروتمند الهام بگیرید و باقدرت و از تمام جهات به سمت مهم‌ترین خواسته خود حرکت کنید و اهدافتان را محقق نمایید.

۱۱- مشغول بودن مهم نیست

راز بعدی موفقیت توماس ادیسون این است که او معتقد است که تنها مشغول بودن به معنای واقعی کار نیست بلکه هدف همه کارها تولید یک دستاورد است و برای این کار می‌بایست از پیش‌بینی، برنامه‌ریزی، هوش و هدف صادقانه و شفاف و اشتیاق سوزان استفاده کرد.

توماس ادیسون معتقد است دستاورد مهم است نه‌فقط مشغول بودن به کاری، برخی از افراد هم هستند که تلاش زیادی برای رسیدن به هدف خود انجام می‌دهند ولی تلاش آن‌ها در راستای اهدافشان نیست.

مثلاً شما قصد دارید به شمال ایران و شهر مازندران سفر کنید و یک روز بیشتر فرصت ندارید حال‌آنکه شما بجای اینکه به سمت شمال ایران حرکت کنید با سرعت به سمت جنوب و شهر بندرعباس حرکت کنید، هراندازه هم سرعت شما زیاد باشد شما به شمال ایران یا شهر مازندران نخواهی رسید حتی اگر تلاش زیادی را انجام دهید.

پس دانستن مسیر صحیح بسیار مهم است اینکه آیا شما واقعاً در مسیر صحیح هستید یا اینکه تلاش شما در جهت خلاف دریاست؟

این موضوع به حدی مهم است که ادیسون از این راز به‌عنوان مهم‌ترین بخش رسیدن به یک هدف یاد می‌کند

 شاید فکر کنید پس چرا ادیسون برای اختراع لامپ ۱۰ هزار بار تلاش کرد؟

موضوع این است که ادیسون هدفش کاملاً واضح و مشخص بود او عاشق اختراع کردن و بهبود شرایط زندگی دیگران بود و در مسیر رسالتش گام برمی‌داشت او لامپ را در تخیلش ساخته بود و برای رسیدن به آن تلاش‌های زیادی را انجام داد و هر بار بازخورد گرفته و مجدد تلاش می‌کرد تا درنهایت کاری را انجام داد که تاکنون هیچ فردی در دنیا به چنین جایگاهی نرسیده بود.

برای او دستاورد خیلی مهم بود و هر بار دستاوردش را بازبینی می‌کرد و بازخورد می‌گرفت، او از عنصر اشتیاق سوزان بهره‌مند بود و عاشق رسیدن به هدفش بود، او برنامه‌ریزی می‌کرد که تا چه حد به اهدافش رسیده است

اما آیا ما حاضریم هر بار نتیجه تلاش‌هایمان را بازبینی کنیم؟

آیا ما بررسی می‌کنیم که در مسیر درست هستیم یا خیر؟

آیا ما هر بار به این فکر می‌کنیم که از روش‌های بهتری برای دستیابی به هدفمان استفاده کنیم و متمایزتر شویم؟

معمولاً اکثر افراد این کار را انجام نمی‌دهند و پس از چند بار تلاش دست از خواسته خود برمی‌دارند و می‌گویند این حوزه برای ما جواب نمی‌دهد حال‌آنکه اگر مثل ادیسون عمل کنید و این رازها را بکار گیرید خواهی دید شما هم لیاقت رسیدن به اهدافتان را دارید و فردی ارزشمند هستید چون هوشمندانه کار می‌کنید و با به‌کارگیری چنین اطلاعات و تجربیاتی به اهدافی دست خواهی یافت که افراد در طی سی سال هم نمی‌توانند به آن اهداف دست یابند.

 

۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون

 

 

۱۲- پادش خود را فقط پول ندانید

توماس ادیسون معتقد بود که پاداش اختراع خود را فقط در پول قرار ندهید و من همیشه پادش اختراعاتم را در انجام کارهایی می‌دانم که از آن لذت می‌برم، پاداش من همان تأثیرات اختراعاتم است که در زندگی دیگران و در دنیا ایجاد می‌شود.

فکر می‌کنید چند درصد مردم جهان طرز تفکری مثل ادیسون دارند؟

شاید کمتر از یک درصد یا کمتر از یک‌هزارم.

بیشتر افراد فقط برای پول کار می‌کنند و معمولاً به آن‌هم دست نمی‌یابند، چون تمرکز مستقیم آن‌ها بجای اینکه روی ارائه عالی خدمات و کیفیت و نتایج دستاوردهای خود منعطف شود فقط مستقیم روی پولی است که قرار است به دست آورند و این موضوع باعث می‌شود ۹۷ درصد افراد هرگز ثروتمند نشوند.

بسیار مهم است که از این راز موفقیت توماس ادیسون استفاده کنیم و کاری را انجام دهیم که دوست داریم و ارزش را مستقیم در پول قرار ندهیم بلکه در کیفیت بهتر و ارائه بهتر و بهبود زندگی خود و دیگران قرار دهیم دنبال تأثیرگذاری باشیم  و اگر به این طریق پیش رویم پول هم به سمت ما خواهد آمد.

پول جایی می‌رود که فردی اشتیاقی سوزان در یک حوزه به خرج داده و مردم هم فرکانس و اشتیاق این فرد را درک می‌کنند و مطمینا از جایی خرید انجام می‌دهند که آن فرد عاشق آن کار باشد و محصولاتش را با شور و اشتیاق تولید و ارائه کند و دنبال رفع مشکل و بهبود زندگی دیگران باشد آن زمان است که مشتریان این فرد دائمی بوده و خود فرد هم از کارش رضایت دارد و مجموعه این عوامل کمک می‌کند تا دنیا جای بهتری برای زندگی کردن باشد.

۱۳- هر چیزی که فروش نداشته باشد، من نمی‌خواهم اختراع کنم

شاید راز قبلی توماس ادیسون شما را به این نتیجه رسانده باشد که پول و سود مهم نیست و ما فقط باید برای دیگران کارکنیم و به پول اهمیت ندهیم اگر از راز قبلی این برداشت را داشته‌اید باید بگویم که برداشت درستی نبوده است چرا که ادیسون در این راز جدید به نکته‌ای اشاره می‌کند که نشان می‌دهد پول خیلی مهم است و این پول به همراه خلق ارزش بسیار مهم است.

توماس ادیسون معتقد است که هر چیزی که فروش نداشته باشد من نمی‌خواهم اختراع کنم و در حقیقت فروشش نشانه اثبات سودمندی آن اختراع است و سودمندی نشانه‌ای از موفقیت است.

این جمله ادیسون نشان می‌دهد زمانی که ما شغلی را انتخاب می‌کنیم یا ایده‌ای را اجرا می‌کنیم به این فکر کنیم که آیا واقعاً این ایده نیاز جامعه هست؟

آیا ایده من مشکلی از جامعه را برطرف می‌کند؟

آیا این ایده ارزشی را خلق می‌کند که هم من به‌واسطه آن درامد زیادی را خلق کنم و هم بتواند در بهتر کردن زندگی دیگران تأثیرگذار باشد؟

چگونه اختراع من این‌قدر ارزشمند باشد که ارزش آن باعث خلق ثروت زیادی شود؟

چگونه محصول من تأثیرگذار باشد و درعین‌حال باکیفیت و ارزشمند؟

با پاسخ به این سؤالات متوجه می‌شوید شما می‌بایست ایده یا  شغل موردعلاقه خود را انتخاب کنید و بررسی کنید که آیا این ایده موردعلاقه شما، بازار خوبی دارد یا نه، اگر نیست دنبال ایده‌ای جدید بروید که به آن علاقه‌مندید و آن ایده را اجرا کنید وهم در زندگی دیگران تأثیرگذار باشید و هم ثروتمند شوید.

پس همان‌طور که مشاهده می‌کنیم ثروتمند شدن با عمل به یک راز صورت نمی‌گیرید بلکه مجموعه‌ای از این عوامل است که سبب فراهم شدن اسباب ثروت می‌گردد.

۱۴- عدم تصادفی بودن اهداف راز بعدی موفقیت توماس ادیسون است

ادیسون معتقد است من هیچ‌وقت کاری را انجام ندادم که به‌طور تصادفی انجام شود و این موضوع نشان می‌دهد که برای رسیدن به هر هدف می‌بایست شخصیت خود را پرورش دهیم و روی خودشناسی و خودباوری خود کار کنیم

شما نمی‌توانید فردی را پیدا کنید که یکی از ثروتمندان دنیا باشد ولی شانسی و اتفاقی به آن جایگاه رسیده باشد تقریباً بیش از ۹۹ درصد افراد از طریق خلق یک ارزش و به‌واسطه خودباوری و شخصیت قدرتمندی که در خود ایجاد کردند موفق شدند به چنین جایگاهی دست یابند

و فردی نیست که از طریق قرعه‌کشی یا اتفاقی خاص ثروتمند شده باشد شاید فردی در قرعه‌کشی برنده شود ولی مگر قرعه‌کشی قرار است به میزان به ما منفعت برساند مطمینا خیلی کم، و حتی اگر مبلغ آن بسیار زیاد باشد و حتی اگر ارثی به ما برسد چون شایستگی آن را در وجود خود پرورش ندادیم درنتیجه خیلی سریع آن پول را از دست خواهیم داد.

به همین دلیل است که ما بارها اشاره می‌کنیم که ثروتمند شدن روندی تدریجی است و یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد می‌بایست شخصیت خود را روز بروز قوی‌تر کنیم که لیاقت ثروت بیشتری را در درون خود ایجاد کنیم آن زمان است که ثروت هم به سمت ما جذب خواهد شد.

۱۵- دلسرد نشدن راز پانزدهم توماس ادیسون

توماس ادیسون بر این باور است که تقریباً هر فردی که ایده‌ای را اجرا می‌کند و کار را تا زمانی که غیرممکن است ادامه می‌دهد و پس از آن دلسرد می‌شود و کار را متوقف می‌کند، این دقیقاً ‌جایی است که نباید دلسرد شوید و باید باز ادامه دهید.

و باز ادیسون درجایی دیگر اشاره می‌کند من کار را تا نقطه‌ای ادامه می‌دهم که افراد قبل از من تسلیم شده و رهایش می‌کنند که این موضوع در کنار موضوع عدم دلسردی دقیقاً فرق افراد موفق و ناموفق را از هم جدا می‌کند.

البته که شاید افراد موفق تا لحظه غیرممکن بودن هدف هم پیش روند و سپس دلسرد شوند، ولی این افراد فوق موفق هستند که هرگز تسلیم نمی‌شوند.

 آن‌ها می‌دانند بالاخره باید به اهدافشان دست یابند و معمولاً دست می‌یایند چون ایمان‌دارند چون باور دارند که این هدف قابل‌دستیابی است و وقتی در ذهن خود به این نتیجه برسند که حتماً این هدف قابل‌دستیابی است حتی تمام مردم کره زمین این کار را غیرممکن بدانند این فرد به هدفش دست خواهد یافت و این هم عجیب نیست ادیسون کاری را انجام داد که هیچ فردی فکر نمی‌کرد چنین چیزی ممکن است ولی او کار غیرممکن را ممکن کرد.

و شما هم می‌توانید به اهداف بزرگ و حتی غیرممکنتان دست‌یابید اگر فقط و فقط خودتان باور کنید که آن کار قابل انجام است و حتی تمام مردم کره زمین بگویند نمی‌توانید باز شما می‌توانید چون قدرت اصلی در قلب شما و در ذهن شماست نه در تفکرات دیگران، پس با تمام توان به سمت اهدافتان حرکت کنید.

 

 ۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون

 

۱۶- به‌تنهایی کار نکنید

راز بعدی ادیسون استفاده از نیروی جمعی بود او معتقد است به‌تنهایی نمی‌توانیم یک موفقیت بزرگ را بدست آوریم و به‌تدریج می‌بایست از افراد دیگری کمک بگیریم تا قدرت رسیدن به اهداف خود را افزایش دهیم.

ادیسون در ابتدا روزنامه می‌فروخت و هزینه اختراعاتش را بدست می‌آورد و به‌تدریج از فروش اختراعاتش به‌جایی رسید که می‌توانست افرادی را استخدام کند و از قدرت نیروی آن‌ها جهت پیشبرد اهدافش استفاده کند.

او به‌تدریج چند نفر را استخدام کرد تا جایی که حتی موفق شد یک کارخانه بزرگ را احداث کند و افراد زیادی را استخدام کند و از قدرت این نیروی جمعی برای اختراعاتش استفاده کرد ادیسون به‌تنهایی نمی‌توانست لامپ را اختراع کند و به جهانیان معرفی کند او پرسنل زیادی داشت که حاضر بودند با اشتیاق به او کمک کنند تا در موفقیت این مرد بزرگ سهیم شوند و دقیقاً همین اتفاق هم رخ داد.

۱۷- نوشتن ایده‌ها روی کاغذ

هفدهمین راز موفقیت توماس ادیسون، نوشتن ایده‌ها روی کاغذ بود او معتقد بود زمانی که ایده‌ای خود را روی کاغذ می‌نویسید منابع شناختی خود را آزاد خواهی کرد تا روی مهم‌ترین هدفی که در حال انجام آن هستید متمرکزتر شوید.

 تا به امروز بیش از ۵ میلیون نسخه از یادداشت‌های توماس ادیسون پیدا شده است که برای اهداف مختلفش بکار می‌برده است او فایلهایش را کاملاً سازمان‌یافته نگهداری می‌کرد به‌طوری‌که هرگز مجبور نبود دو بار یک تحقیق مشابه را انجام دهد.

به نظر می‌رسد او از کاغذ به‌عنوان وسیله‌ای برای بیان بهتر سیستم مغز خود و پیدا کردن راهکارهای جدید برای تلفیق ایده‌هایش استفاده می‌کرد.

اکثر افراد موفق اهدافشان را مکتوب می‌کنند و در ذهنشان نگهداری نمی‌کنند و همین امر سبب موفقیت این‌گونه افراد شده است.

۱۸- یک‌راه بهتر برای اجرای ایده‌هایتان پیدا کنید

ادیسون همواره دنبال راه‌کاری جدیدی برای اختراعاتش بود و به همین دلیل بیش از ۱۰۰۰ اختراع را به ثبت رساند که یکی آن‌ها دنیا را متحول کرد.

او هیچ موقع روی روش خاصی تعصب نداشت یعنی این‌گونه نبود اگر یک‌راه نتیجه نمی‌داد همان را ه را مدام تکرار کند یا متوقف شود، هدف او تغییر نمی‌کرد ولی روش‌های رسیدن به هدف را تغییر می‌داد تا درنهایت به اهدافش دست یابد

و ما نیز می‌بایست این‌گونه باشیم اگر هدف مهمی داریم و می‌دانیم اگر به آن دست‌یابیم تأثیر زیادی در جامعه و زندگی ما خواهد گذاشت نباید مدام اهداف خود را تغییر دهیم بلکه می‌توانیم روش‌ها را تغییر دهیم و از روش‌های جدیدتر برای رسیدن به آن هدف استفاده نماییم.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به ۱۸ راز موفقیت توماس ادیسون بزرگ‌ترین مخترع قرن پرداختیم، رازهایی که استفاده از آن‌ها سبب تقویت روحیه تلاش و پشتکار شما خواهد شد، رازهایی که سبب خواهد شد درک درستی از موفقیت یک مرد بزرگی داشته باشید که با اختراعش دنیا را متحول کرد، رازهایی که در صورت به‌کارگیری آن در زندگی، شما را قادر خواهد ساخت در سخت‌ترین شرایط زندگی به‌سادگی تسلیم نشوید و باقدرت به سمت اهدافتان پیش بروید.

این بخشی از رازهای بزرگ‌ترین مخترع قرن بود که مشاهده نمودید در دوره حضوری و یک‌ساله روانشناسی علاقه و پول کاملاً این روش‌ها به‌تفصیل شرح داده خواهد شد و راه‌کارهایی برای اجرای آن‌ها داده خواهد شد و به رمز موفقیت سایر ثروتمندان نیز خواهیم پرداخت، رازهایی که در صورت اجرای آن در زندگی شرایط مالی و شخصیت شما را به‌کلی متحول خواهد ساخت.

درصورتی‌که شرایط حضور در این دوره یک‌ساله را داشتید خوشحال خواهیم شد که با کمک هم نتایج بزرگی را در سال جدید رقم بزنیم.

دوره  یک‌ساله حضوری روانشناسی علاقه و پول

 

دومین دوره حضوری و یکساله روانشناسی علاقه و پول

 

51 دیدگاه

 1. سایت خیلی خوبی دارین
  ممنون از مقاله کامل و مفیدتون
  موفق باشین

 2. مطالبی که در سایت به اشتراک میزارید بسیار جامع و مفید می باشد

 3. ممنون.مطالب شما واقعا عالی و به روز هستند.خسته نباشید

 4. درب داخلی می‌گه:

  سلام
  مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون

 5. سلام
  مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون
  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

 6. محتوا و مطالبی که به اشتراک میزارید بسیار آموزنده ست

 7. در زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید

 8. موضوعات بسیار کاربردی و ریشه ای رو در سایتتون مطرح میکنید

 9. مطالب سایت عالیه.ممنون از شما.به امید توفیق روزافزون

 10. ممنون.مطالب شما واقعا عالی و به روز هستند.خسته نباشید-

 11. ممنون از اشتراک گذاریتون واقعا مطلب مفیدی بود

 12. ali می‌گه:

  مفید بود ممنون

 13. تشک می‌گه:

  ممنون از سایت خوبتون که مطالبی در جهت افزایش آگاهی افراد قرار میدید.موفق باشید

 14. واقعا مطلب خوبی بود استفاده کردم

 15. خیلی ممنون از سایت عالی و بسیار مفید شما
  موفق باشید

 16. من بقصد افزودن اطلاعاتم هم مطالعه میکنم عالی بود موفق باشید

 17. acne treatment epiduo می‌گه:

  I truly love your site.. Great colors & theme.

  Did you build this amazing site yourself? Please reply back as I’m attempting to create my own personal site and would love to find out where you got this from or just what the theme is called.

  Thanks!

 18. کفسابی می‌گه:

  خیلی خوبه که با وبسایت شما آشنا شدم.. مطالب اشتراکی بسیار مفید و کاربردیست

 19. acne treatment می‌گه:

  Appreciate this post. Let me try it out.

 20. تهویه نیا می‌گه:

  موضوعات بسیار کاربردی و ریشه ای رو در سایتتون مطرح میکنید

 21. رولیک می‌گه:

  روحت شاد مرد بزرگ .. بزرگترین کار در زندگی انجام داده

 22. سل می‌گه:

  یه جا خوندم ادیسون لامپ زودتر از برق اختراع کرده بود ؟ درسته این حرف

 23. صنعت شرق می‌گه:

  مطالب شما واقعا عالی و به روز هستند.خسته نباشید

 24. azithromycin2019.com می‌گه:

  Hello Dear, are you really visiting this site regularly,
  if so after that you will definitely obtain nice knowledge.

 25. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a friend who had
  been doiing a little homework on this. And he in fact ordered me lunch
  due to thhe fact that I stumbled upon it for him…
  lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!!
  But yeah, thanks for spending the time to talk about this maatter here on your web site.

  comprar Viagra Superr Active Cialis Professsional 20mg

 26. selling fake viagra male enhancement review when does viagra go generic in australia

 27. Cialis Soft می‌گه:

  I’m not sure where you’re getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for wonderful info I was looking ffor this info for myy mission.

 28. buy levitra می‌گه:

  cialis levitra or viagra which is better buy levitra what is levitra 20mg

 29. levitra 20 mg می‌گه:

  viagra nasal konsumieren sildenafil werkingsmechanisme levitra 20 mg viagra la giì viagra kde sa da kupit

 30. buy generic viagra می‌گه:

  how long after food can you take viagra como pedir viagra en la farmacia peru buy generic viagra sildenafil
  koupit viagra ring toss

 31. viagra from canada می‌گه:

  viagra works by what mechanism of action que hace la viagra en las mujeres viagra from canada how much does viagra cost at boots como conseguir viagra sin receta en sevilla

 32. tadalafil می‌گه:

  fungsi cialis tadalafil cialis low dose reviews tadalafil cialis czy levitra forum cialis onde comprar mais barato

 33. viagra generic می‌گه:

  viagra without a doctor prescription viagra generic viagra
  coupons for pharmacy

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =

There are no products

تبریک به شما به عنوان یک فرد مثبت و ارزشمند