۱۴ راز موفقیت وارن بافت چیست؟

راز موفقیت وران بافت

۱۴ راز موفقیت وارن بافت چیست؟

راز موفقیت وران بافت

در این مقاله به مهمتربن راز موفقیت وارن بافت سومین فرد ثروتمند دنیا خواهیم پرداخت دانستن این رازها و بکارگیری انها در زندگی شما را به سطح از آگاهی خواهد برد که بتدریج بتوانید سطح مالی خود را دگرگون کنید.

راز موفقیت وارن بافت بیشتر در سرمایه گذاری بوده که در این مقاله به تشریح دیدگاهای او در خصوص قدرت افزایش ثروت اشاره خواهیم کرد.

مجله فوربس در سال ۲۰۱۸ وران بافت را با مبلغ ۸۴ میلیارد دلار به عنوان سومین فرد دنیا معرفی کرد

۱۴ راز موفقیت وارن بافت

وارن بافت که مرد شماره یک سرمایه گذاری در جهان است به نکات مهمی اشاره می کند که مطمینا بکارگیری انها در بهبود سطح مالی شما تاثیرگذار است که در زیر به این موارد اشاره می کنیم

۱- داشتن صبر و حوصله اولین راز موفقیت وارن بافت است

یکی از رازهای مهم وارن بافت صبر و حوصله است این فرد که بزرگترین سرمایه گذار جهان است بخوبی می داند وقتی کاری را انجام می دهد و در جایی سرمایه گذاری می کند نباید خیلی عجله کند و احساساتی عمل کند این فرد بخوبی می تواند بر احساس خود فایق آید و سرمایه خود را براحتی هدر ندهد

وقتی سهمی را خریداری می کند با دید بلند مدت به ان سهم نگاه می کند و اگر یکدفعه بازار سهام سقوط کرد و سهم او کاهش یافت، نگران نیست چون از همان اول می داند که می تواند صبر کند و می داند بتدریج مبلغ این سهم به جایی می رسد که با فروش ان، چندین برابر این مبلغ سود خواهد کرد و همین صبر سبب شده که تصیمات منطقی و صحیحی بگیرد.

۲- با آدم هایی بچرخ که از خودت بهتر هستند

نهمین راز موفقیت وارن بافت همنشینی با افراد موفق است

وارن بافت اشاره می کند به جای اینکه با افرادی همنشین باشی که از خودت ضعیفتر باشند که سبب خواهد شد رشد نکنید، با افرادی معاشرت کنید که از شما قوی ترند و حتی ثروتمندتر، وقتی با این افراد باشید خودبخود شما تحت تاثیر این جمع قرار خواهی گرفت و بخاطر اینکه از انها کم نیاورید خودبخود دست به اقداماتی می زنید که درامد و داریی های شما افزایش خواهد یافت و شما هم شبیه همان افراد شوید

این مورد را شاید خیلی می دانند ولی همچنان با افرادی معاشرت می کنند که شرایط مالی انها ضعیفتر از انهاست و به همین دلیل همچنان در همان شرایط سخت و بی پولی باقی می مانند.

اطلاعات به تنهایی شما را ثروتمند نمی کند بلکه این عمل کردن به اطلاعات است که شما را ثروتمند می کند پس می بایست افراد اطرافت را تغییر دهید تا دنیای اطرافت هم تغییر کند و دارایی هایت افزایش یابد.

۱۶ راز موفقیت بیل گیتس را هم می توانید مطالعه کنید

 

 

راز موفقیت وران بافت

۳- مطالعه، مطالعه، مطالعه دومین راز موفقیت وارن بافت

مطالعه یکی از مهمترین رازهای موفقیت وارن بافت است این فرد ۸۰ درصد زمانش را به مطالعه و تحقیق می پردازد و به  همین دلیل است که این فرد سومین فرد ثروتمند دنیاست.

مطالعه روزانه در ایران کمتر از دو دقیقه است در حالیکه وارن بافت ۸۰ درصد زمانش در روز را به مطالعه اختصاص می دهد و این نشان می دهد که میران مطالعه ایشان صدها برابر میزان میانگین مطالعه در ایران و همچنین سایر کشورهاست.

به همین دلیل است کشورهای جهان سوم نتوانستند هنوز به ان جایگاه مورد نظرشان دست یابند.

 وقتی مطالعه نمی کنند چون اطلاعات کافی ندارند در نتیجه عملکرد انها نیز ضعیف است.

تا زمانیکه ما با همان دانش قبلی ادامه دهیم و اطلاعات خود را بروز نکنیم و مطابق با فناوری پیشرفت نکنیم نمی توانیم با کشورهای صنعتی و بزرگ رقابت کنیم و حتی در زندگی خود هم پیشرفت چندانی نخواهیم داشت پس می توانیم از این فرد الگو گرفته و در حوزه مورد علاقه خود مهارت و تخصص کسب کنیم.

 

۴- توجه به ارزش بجای قیمت سومین راز موفقیت وارن بافت

سومین راز موفقیت وارن بافت توجه به ارزش است اغلب افراد مستقیم روی پول تمرکز می کنند و قیمت برای انها مهم است حال انکه این ارزش است که سبب می شود مشتریان شما بیشتر شوند و بیشتر به شما اعتماد کنند، و در نهایت تاثیر بیشتری در زندگی خود و دیگران داشته باشید.

پس اگر محصول یا خدماتی دارید فقط دنبال فروش ان به مشتریان نباشید و اگر این طور یاشد این مشتریان اول و اخر شما خواهند شد و کسب و کار شما رشد نخواهد کرد و حتی بتدریج با نارضایتی بیشتر، همین شرایط شما هم نزول خواهد کرد.

تمرین:

به این فکر کنید شما چگونه در کسب و کارتان می توانید ارزش وارد کنید؟

چگونه می توانید کاری کنید که محصول یا خدمات شما ارزش آفرین باشد طوری که روزبرزو مشتریان وفادار شما بیشتر و بیشتر شوند.

حتما به این سوالات پاسخ دهید و کاری کنید ارزش را وارد زندگی خود و مشتریان کنید.

۵- چهارمین راز موفقیت وارن بافت، عدم شک و تردید است

یکی از مهمترین رازهای موفقیت وارن بافت ایمان قوی او نسبت به ثروتمند شدن است او از همان دوران کودکی معتقد بود که در نهایت صدرصد ثروتمند خواهد شد و کوچکترین شکی نسبت به این مسئله نداشت همین عامل سبب شده بود این فرد با یک ذهنیت برنده و شخصیت قدرتمند شروع به کار کند و تلاش کند

در حقیقت چون این فرد از همان ابتدا تصویر ذهنی ثروتمند را در ذهنش نصب کرده بود تلاشهای او نیز متناسب با شخصیت فرد ثروتمند بوده  به همین دلیل تسلط خوبی بر سرمایه گذاری داشته و تصمیمات عجولانه ای نگرفته و در نهایت خود را به عنوان سومین فرد ثروتمند دنیا به جهانیان معرفی کند.

پس ما نیز می بایست از این طرز تفکر الهام بگیریم و بجای اینکه مدام کسب و کارمان را تغییر دهیم بدنبال شغل مورد علاقه خود برویم و با اطمینان و در بلند مدت به ان ادامه دهیم.

 

 

شغل مورد علاقه

 

۶- بی قید و شرط ببخشید

ششمین راز موفقیت وارن بافت بخشش است این فرد یکی از بزرگترین خیرهای دنیاست و بعد از بیل گیتس دومین فردی است که بخش عظیمی از داریی هایش را بخشیده است و به خوبی می داند که بخشش بی قید و شرط چقدر تاثیرگذار است و چندین برابر ان را مجدد دریافت می کند او و بیل گیتس که از سخاوتمندترین افراد دنیا هستند، ثروتمندترین افراد دنیا نیز هستند و این نشان می دهد قدرت بخشش در ثروتمندن شدن افراد نیز بسیار تاثیرگذار است

انها از پول گذشتند، از وابستگی به پول رها شدند و همین عامل سبب شده روزبروز دارایی هایشان افزایش یابد حال انکه افراد طبقه متوسط و فقیر فکر می کنند که اگر ببخشند دارایی هایشان کاهش یافته  و دیگر نمی توانند جای این را پر کنند.

این موضوع می بایست به ما آگاهی دهد که بخشش بی قید شرط سبب افزایش دارایی های ما گردد.

۷- عدم فعالیت در شبکه های اجتماعی

معمولا افراد ثروتمند به همین طریق عمل می کنند و زیاد در شبکه های اجتماعی حضور ندارند و اگر هم حضور داشته باشند زمان بسیار کوتاهی است و برای مهمترین مسائل کاری خود از ان استفاده می کنند

وارن بافت هم به این صورت است که در تویتر تنها ۹ پست دارد و حتی خودش هم انرا مدیریت نمی کند.

این موضوع نشان می دهد افراد ثروتمند دنبال شهرت نیستند وقتی ثروتمند شوید شهرت خودش به دنبال شما خواهد امد و لازم نیست برای دستیابی به شهرت تلاش کنید برای این افراد تاثیرگذار بودن بسیار مهم تر از شهرت است و این موضوع سبب شده به عنوان تاثیرگذارترین افراد در جهان مطرح شوند.

۸-  ۹۴ درصد ثروتش را پس از ۶۰ سالگی بدست آورد

همان طوری که در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ذکر شده است ناپلئون هیل اشاره نموده است که اغلب افراد معمولا پس از ۴۰ سالگی ثروتمند می شوند و اگر لیست ثروتمندان دنیا را مشاهده نمایید تقریبا به همین صورت بوده است البته که استثناهایی هم وجود دارد و روزبرزو هم سن ثروتمند شدن پایین می اید

مثل مارک زاکربرک که در سن پایین ثروتمند شده است ولی اغلب افراد پس از ۴۰ سالگی ثروتمند شده اند و این نوید را به افراد می دهد که اگر سن بالایی دارند نگران نباشند و باز هم می توانند ثروتمند شوند

وقتی وارن بافت ۹۴ درصد ثروتش را پس از ۶۰ سالگی بدست اورد، وقتی ری کراک پس از ۵۵ سالگی با مک دونالد ثروتمند شد، وقتی سرهنگ ساندرز در ۶۲ سالگی به بعد کسب وکارش را شروع کرد و ثروتمند شد، نشان می دهد سن عاملی برای ثروتمند شدن نیست و در هر سنی باشید چه سن کم و چه زیاد، قادر هستید ثروتمند شوید پس در هر سنی هستید با قدرت ادامه دهید و امیدوار باشید که بزودی ثروتمند خواهی شد.

 

راز موفقیت وران بافت

 

۹- او ثروتش را به آرامی بدست اورد

این نکته نشان می دهد که ثروتمند شدن روندی تکاملی دارد و این طور نیست که شما شب بخوابید و فردا میلیاردر شوید می بایست به این روند اعتماد کنید و بتدریج ثروت خود را افزایش دهید

اشتباهی که اغلب افراد می کنند می خواهند قبل از اینکه لیاقت و شخصیت ثروتمند شدن را کسب کنند به ان دارایی دست یابند و چون جهان بر اساس قانون تکامل و قانون لیاقتها عمل می کند، این افراد یکشبه ثروتمند نمی شوند و در نتیجه برخی ها یا ناامید می شوند و یا دست از تلاش می کشند یا وام های بزرگی میگیرند و خودشان را بدهکار میکنند و به پولی دست می یابند که هنوز از درون لیاقت ان را کسب نکردند و معمولا پس از مدت زمانی انرا از دست می دهند.

باید درک کنیم فقط داشتن پول زیاد سبب ثروتمند شدن ما نمی شود این شخصیت ماست که سبب می شود حتی اگر پولمان را از دست بدهیم باز چندین برابر ان را بدست اوریم پس سعی کنیم شخصیت خود را قدرتمند کنیم  ان زمان است که شرایط ما بهبود خواهد یافت.

 

۱۰- نه گفتن دهمین راز موفقیت وارن بافت است

وارن بافت نه گفتن را یکی از رموز موفقیت خود می داند چرا که بارها به او پیشنهاد شده است که سهم خاصی را خریداری کند که اطلاعات کافی در خصوص ان ندارد، و به گفته افراد و حتی تحلیلگران سهم خوبی بوده  قابل رشد است ولی وارن بافت هر بار به انها جواب نه داده و همین عامل سبب ثروتمند شدن ان فرد شده است.

و معمولا پیش بینی هایش هم درست از اب درامده و ان سهم که به ظاهر سود می کرده، با قاطعیت به ان نه گفته   و پس از چند سال مشاهده شده ان سهم بشدت سقوط کرده است.

وارن بافت می گوید فقط روی موضوعاتی کار کنید که روی ان تخصص دارید و اطلاعات خوبی دارید و وارد سرمایه گذاریهای مبهم و غیر از تخصصتان نشوید چون احتمال ضرر وجود دارد و این موضوع سایر کسب و کارها هم صدق می کند افرادی که در یک حوزه متخصص هستند و وارد حوزه های مختلفی نمی شوند یا به سایر حوزه ها نه می گویند معمولا درامدهای بسیار بیشتری دارند.

 

شغل مورد علاقه

 

 

۱۱- حفظ کردن پول

حفظ کردن پول راز یازدهم وارن بافت است این موضوع بسیار اهیمت دارد و اغلب افراد فکر می کنند که اگر فقط بتوانند درامدشان را افزایش دهند کافی است، حال انکه نمی دانند اگر مهارت لازم را نداشته باشند طبق قانون پارکینسون هزینه هایتان متناسب با درامدتان رشد خواهد کرد پس بسیار مهم است که شما بتوانید درامد خود را حفظ کنید.

شاید فکرکنید حفظ پول کار ساده ای است ولی اگر یک هفته لیست مخارجتان را یادداشت نمایید خواهی دید چطوری پولتان را براحتی خرج میکنید حال انکه می توانستید بخوبی انرا مدیریت کرده  و هم به تفریحاتتان بپردازید و هم اینکه پول بیشتری را حفظ کرده و در چرخه سرمایه گذاری قرار دهید و سریعتر به استقلال مالی دست یابید.

۱۲- هرگز در مورد کاری که مشغول ان هستید صحبت نکنید

وارن بافت اشاره می کند که در مورد کاری که مشغول ان هستید مدام صحبت نکنید قبلا هم در مقاله ای مشاهده کردم بودم که تحقیقی انجام شده بود که افرادی که قبل از اینکه کاری را انجام  میدهند مدام در مورد ان صحبت می کنند در ذهنشان به این نتیجه می رسند که ان کار انجام شده است و در نتیجه حالتی به انها دست می دهد که معمولا کاری را انجام نمی دهند که این موضوع گفته وارن بافت را هم تایید می کند.

 سعی کنید اهدافتان را به هر کسی نگویید و تا جایی که می توانید در ذهن خودتان باشد  و اگر خواستید با افراد مثبت یا مشاوره ها مشورت کنید ولی با افراد منفی انر در میان نگذارید و زیاد در مورد ان صحبت نکنید.

۱۳- اقدام فوری راز دیگر موفقیت وارن بافت است

اقدام فوری هم خیلی مهم است و وارن بافت اشاره میکند زمانی که تصمیمی قطعی گرفتید خیلی تعلل نکنید تا فرصت از دست نرود و همان تصمیم را عملی کنید افراد ثروتمند بسیار عملگرا هستند و از فرصتهای پیش روی خود بخوبی استفاده کرده و به نتیجه می رسند حال انکه افراد فقیر برعکس عمل می کنند و مدام تصمیمات خود را به تاخیر می اندازند و همین عامل سبب می شود این افراد همچنان در همان شرایط فقر باقی بمانند و شرایط زندگی شان تغییر نکند

پس از امروز سعی کنید هر تصمیمی که گرفتید و قطعی بود تعلل نکنید و خیلی سریع اجرا کنید مطمین باشید بتدریج نتایج تان بسیار بهتر از قبل خواهد شد.

ویدیوی زیر در خصوص اقدام فوری ببینید

 

 

۱۴- صرف زمان برای توسعه شخصی

یکی از مواردی که وارن بافت به ان اهمیت زیادی می دهد صرف زمان برای توسعه شخصی خود است این فرد حتی کلاسهای سخنرانی هم می رود تا مهارت ارتباطی خود را افزایش دهد و مدام کتابهایی را مطالعه می کند که ضمن اینکه اطلاعات سرمایه گذاری خود را افزایش می دهد به بهبود عملکرد شخصی خود نیز می پردازد.

این فرد بخوبی می داند که فقط دانش سبب افزایش دارایی هایش نمی گردد و می بایست شخصیت خود را روزبروز قدرتمندتر کند تا احساس لیاقت بیشتری در خصوص پول را در خود ایجاد کند و به همین دلیل است هر ساله دارایی هایش بیشتر و بیشتر می شود چون روی سایر جنبه های شخصیتی و فردی خود نیز کار می کند.

جمع بندی

ما در این مقاله به ۱۴ راز موفقیت وارن بافت اشاره کردیم که مطمینا بکارگیری انها می تواند سطح دانش مالی شما را افزایش دهد رازهایی که سبب خواهد شد بتدریج ذهن شما ثروتمندتر شود و با اجرایی کردن این نکات، دارایی های خود را روزبروز افزایش دهید.

پیروز و تندرست باشید

21 دیدگاه

 1. مقاله فوق العاده خوبی بود ..

 2. ممنون از سایت خوبتون که مطالبی در جهت افزایش آگاهی افراد قرار میدید.موفق باشید

 3. دسنتتون درد نکنه استفاده کردیم

 4. پرده زبرا می‌گه:

  ممنون از آموزش های مفیدتون زنده باشید

 5. ممنونم از اشتراک چنین مقاله ی مفیدی موفق و سربلند باشید

 6. بالابر می‌گه:

  متشکر از محتوای خوبی که در وبسایتتون قرار دادید

 7. الوکمپ می‌گه:

  کمپ ترک اعتیاد رایگان یک نوع مرکز ترک اعتیاد است که خدمات و سرویس های خود را به معتادانی که از نظر مالی بسیار ضعیف هستند و به صورت کارتون خواب در سطح شهر پراکنده شده اند قرار خواهند داد.

 8. اگر شما هم از افرادی هستید که به فکر پوست و زیبایی صورت خود هستید احتمالاً نام میکرودرمی ابریژن پوست را زیاد شنیده اید، در این روش یک لایه از پوست شما سمباده کشیده می شود تا به جای آن یک لایه پوست تازه جایگزین شود.

 9. معرفی بهترین دکتر ریزش مو در ایران + لیست ۱۰ تایی _ این روزها ریزش مو یکی از مشکلات رایجی است که خیلی از خانم ها و آقایان با آن روبرو هستند. دلیل بروز ریزش مو افراد بخاطر عارضه های پزشکی و نحوه زندگی ناسالم است. گاهی افراد به دلیل افزایش سن دچار ریزش مو می شوند در حالی که برخی دیگر به علت ترشح هورمون های مردانه می باشد.

 10. سلام چه مطلب آموزنده عالی گذاشتید مطمئنم که ابن به درد همه میخوره اگه رعایتشون کنن. بازم از این مطالب بذارید ممنون

 11. خیلی خوشم اومد از این مقالتون . واقعا مفید بود از وقتی که گذاشتید ممنون

 12. از وازن بافت خیلی خوشم میاد از این همه همت و پشتکارش و اینکه مطمئن بود که ثروتمند میشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =

There are no products

تبریک به شما به عنوان یک فرد مثبت و ارزشمند