چگونه با اصلاح دو باور مخرب در مسیر کسب ثروت قرار گیریم؟

چگونه با اصلاح دو باور مخرب در مسیر کسب ثروت قرار گیریم؟

باور مخرب

چگونه با اصلاح دو باور مخرب در مسیر کسب ثروت قرار گیریم؟

اولین باور مخرب(نداشتن احساس خوب نسبت به پول)

یکی از باورهای مخربی که ما نسبت به پول داریم این هست که مثلا یکی میگه من احساس خوبی نسبت به پول یا نسبت به پس انداز کردن یا خرج کردن پول ندارم که می بایست این باور اصلاح شود.

سه راه اصلاح باور مخرب اول

۱-شمارش پول

 راههای مختلفی برای اصلاح این باور مخرب وجود دارد یکی از این راهها این است که ما روزانه بین ۲ الی ۵ دقیقه شروع به شمارش پول بکنیم یعنی به اینصورت که ما مقداری پول نو که بهتره تراول باشه و اگه نبود بازم ایرادی نداره از پول درشت استفاده کنیم و ترجیحا پول نو و تا نشده باشه و مرتب در کیف پولمون بزرایم و هر روز بین ۲ تا ۵ دقیقه این پول رو بشماریم خوب اینکار چه مزیتی داره؟

مزایای شمارش پول:

الف) احساس خوبی بهمون دست میده(مزیت اول اصلاح باور مخرب ۱)

شاید ما در زمانهای دیگه پول رو شمارش کنیم و احساس خاصی نداشته باشیم یا حتی احساس بدی داشته باشیم اما ما معمولا در زمانی این کار رو انجام میدیم که در حالت ارمش باشیم و اینکه چون اگاهانه اینکار رو انجام میدیم مطمینا احساسمون بهتر خواهد شد.

 

IMG_۲۰۱۶۰۲۲۴_۱۷۲۲۱۷

 

 حالا اگر به هر دلیلی یا بدلیل باورهای مخرب زیاد، باز احساس خوبی نسبت به پول نداشتیم این نشونه اینه که باید باورهامون رو در این زمینه اصلاح کنیم  در غیر اینصورت ذهن ناخوداگاهمون پول رو برابر با احساس بد میدونه .

 عملکرد سیستم مغز به این صورت است که همیشه دوست داره در شرایط موجود باقی بمونه و دوست نداره تغییر کنه و از طرفی چون مغز انسان همیشه دنبال لذته و از رنج فرار میکنه، در نتیجه ما باید کاری کنیم که مشاهده پول برامون لذت بخش باشه و وقتی اینکار رو انجام بدیم خوبخود پول هم بسمتمون میاد

 در این صورت، حتی در زمان خرجکردهای ضروی و موارد مورد نیاز،  باز احساس خوبی داریم و زمانی که پولمون رو پس انداز میکنم باز هم احساس خوبی داریم

 

باور مخرب

پس کلا برای ثروتمند شدن می بایست احساس خوبی نسبت به پول داشته باشیم تا این احساس خوب سبب جاری شدن ثروت در زندگیمون بشه

ب) عزت نفسمون رو بالا  میبره(مزیت دوم اصلاح باور مخرب ۱)

 شاید این سوال براتون پیش بیاد که پول چه ربطی به عزت نفس داره و مگه عزت نفس درونی نیست پس چرا شمارش پول سبب بالا رفتن عزت نفس میشه؟

درسته عزت نفس درونیه و ما باید حتی اگه پول نداشته باشیم باز باید عزت نفس بالایی داشته باشیم و خودمون رو دوست داشته باشیم اما اگه یه مقدار عمقی و عملی و کاربردی به این مسئله نگاه کنیم و نه فقط علمی، خواهیم دید که من چطوری عزت نفس خودم رو بالا ببرم وقتی در شرایط سخت مالی و در فقر بسر میبرم؟

وقتی نتونستم هنوز مایحتاج ضروری خودم رو تامین کنم چگونه عزت نفس خودم رو بالا ببرم؟

وقتی نمیتونم به خانواده و کسانی که دوستشون دارم کنم چگونه عزت نفسم رو بالا ببرم؟

وقتی ارزشهای من رسیدن به ثروت باشه چگونه بدون ثروت عزت نفسم رو بالا ببرم؟

حتی اگه ارزشهای من هم پول نباشه مگه میشه مثلا روابط خوبی رو تجربه کنم و در فقر باشم بدون اینکه هزینه ای داشته باشم یا تفریحاتی داشته باشم؟

ما نباید خودمون رو گول بزنیم و بگیم بله پول ربطی به عزت نفس نداره و اصلا پول خوشبختی نمیاره ، و من نمیگم پول عامل اصلی خوشبختیه اما میتونه یکی از عوامل مهم باشه چرا که شما در هر زمینه ای وارد بشید نیاز به پول دارید و خود فقر باعث فساد و خیلی جنایتها و .. میشه.

 ما باید تا جایی که میتونیم فقر رو در ذهنمون خیلی بد جلوه بدیم و از اون طرف ثروت رو خیلی عالی و باعث خوشبختی بدونیم شاید عامل اصلی خوشبختی پول نباشه اما ذهن ناخوداگاهمون این رو نمی پذیره ، مهم نیست ما بگیم پول خوشبخی میاره یا نمیاره، مهم در نهایت عملکرد ذهن ناخوداگاهه که منجر به نتایج زندگیمون میشه،

 وقتی ما میگیم پول خوشبختی نمیاره ذهن ناخوداگه میگه پس چرا من برای درامد بیشتر تلاش کنم و همین فقر که خوبه و اگه ثروتمند بشم که خوشبخت نمیشم پس در همون شرایط موجود باقی میمونه.

باور مخرب

 متاسفانه در بین بیش از ۹۰ درصد افراد این طرز تفکر وجود داره و فکر میکنند پول عامل خوشبختی نیست در حالیکه تلاش زیادی هم برای بدست اوردن پول هم انجام میدن اما نتیجه ای هم به اون صورت حاصل نمیشه غافل از اینکه ما قبلا بهش برنامه دادیم که پول عامل خوشبختی نیست و همین یه باور کوچک مانع ثروتمند شدن ما میشه.

 خیلی دقت کنیم که در روز درباره پول چه صحبتهایی میکنیم؟

 درباره ثروتمندان چی میگیم؟

و ایا پول رو عاملی برای خوشبخت شدن میدونیم؟

و ایا از داشتن پول احساس خوب و رضایت داریم یا بجای اون به بدی هامون فکر میکنیم؟

اینها عواملی بودند که اشاره شد و بسیار مهمه که به این موضوع احساس خوب نه تنها نسبت به پول بلکه نسبت به هرچیز دیگه ای که در اون مورد مشکل داریم توجه کنیم و احساسمون رو در اون زمینه بهتر کنیم و ما درسته که فعلا در شرایط سختی هستیم اما میتونیم با همین روشها و روشهای دیگه، کم کم عزت نفسمون رو بالاتر ببریم و مطمینا هر اندازه به خواسته امون نزدیکتر بشیم این حس قوی و قوی تر میشه البته ما در همین شرایط باید حس خوبی داشته باشیم تا زندگی اینده ما بهتر بشه و تمارینی مشابه همین در مورد مسایل مالی میتونه به ما کمک کنه در مسیر خوبی قرار گیریم.

ج) کاهش سطح اضطراب(مزیت سوم اصلاح باور مخرب ۱)

 ما در هر زمینه ای که مشکل داریم نمیگم همه زمینه ها ولی در اغلب زمینه ها مربوط به مسایل مالی میشه مثلا شاید روابط خوبی با فردی نداشته باشیم و شاید اون رابطه بخاطر مسایل مالی باشه و اگه هم نباشه ما اگه شرایط مالی بهتری داشته باشیم میتونیم با اعتماد بنفس بیشتری با دوستان موفق و ثروتمند ارتباط برقرار کنیم و معمولا در اون زمان خودبخود رابطه ها هم بهتر میشه.

 این یه باور غلطه که ثروتمندان روابط خوبی ندارن چون پول زیادی دارند پس حتما از یه جایی دیگه مشکلی دارن یا مثلا رفتارشون با بچه هاشون خیلی بده  و..

چرا ما اینطور فکر میکنیم بدلیل فیلمهایی که دیدیم و اینقدر برامون تکرار شده که در نهایت فرد پولدار همون آدام بد فیلم میشه و مابقی که در فقر بسر میبرن خوشحال و شاد و..

ارتباط با افراد موفق و ثروتمند

در حالیکه حتی ارتباط با افراد موفق و ثروتمند سبب موفق شدن و ثروتمند شدن ما می شود.

همچنین شاید  افرادی که در شرایط مالی خوبی نیستند در ظاهر شاد باشند اما از درون بدلیل عدم تامین شرایط مالیشون در شرایط خوبی نیستن و ما  نباید از روی ظاهر افراد قضاوت کنیم و اینکه باید خودمون از نزدیک زندگی ثروتمندان رو ببینیم تا متوجه بشیم چیزی که در بین جامعه و رسانه ها مرسوم هست اکثرا فکر میکنند ثروتمندان افراد شاد و خوشبختی نیستن

 و همین عامل سبب توقف خود افراد در مسیر ثروت خواهد شد و همانطوری که گفتم برای ذهن ناخوداگاه مشخص میکنه که ثروت و پول برابر ناراحتی و عدم خوشبختی،

و در مورد اضطراب باید بگم ما چون درامد پایینی داریم همیشه در حال اضطراب هستیم که چطوری اقساطمون رو پرداخت کنیم یا فلان بدهیمون رو پرداخت کنیم یا چطوری تا اخر ماه از عهده مخارج زندگی و مخارج خانوداه بربیام و به این دلیل مدام نگرانیم و این نگرانی ما رو از پول و درامد بالاتر دورتر میکنه،

 

باور مخرب

وقتی ما آگاهانه پولمون رو چند دقیقه شمارش میکینم و سعی کنیم در حالت ارامش شمارش کنیم و چون هم پول درشتری است و نوتر، احساس ثروتمندی به ما دست میده  شاید در اوایل اینطور نباشه اما با تمرین بیشتر خواهی دید این حس خوب در شما ایجاد میشه .

و در دراز مدت جواب میده و خواهی دید هم اضطراب رو کاهش میده هم این حس ارزشمندی رو در ما ایجاد میکنه که لایق پول و درامد بیشتری هستیم و این حس خوب در نهایت سبب میشه ما به سمت تلاش بیشتر و درنتیجه کسب درامد بیشتر تشویق شویم و در نهایت درامد خودمون رو افزایش بدیم .

شاید این تمارین ساده بنظر رسند اما همین تمارین ساده رو شما انجام بدین و تاثیرات مثبت اون رو در زندگیتون حس کنید.

برای مشاهده توضیحات در باره دو باور مخرب در مورد ثروت و نحوه اصلاح انها فیلم زیررا دانلود کنید

فیلم اصلاح باور مخرب

 

 

پیشنهاد ویژه

محصول استقلال مالی

برای توضیحات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید

محصول قدرتمند استقلال مالی

شاد و سلامت و ثروتمند باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =

There are no products

تبریک به شما به عنوان یک فرد مثبت و ارزشمند